خبرگزاری هرانا

    خانه  > slide, زندانیان  >  پایان اعتصاب سامان یاسین در بند ۲۰۹ زندان اوین

پایان اعتصاب سامان یاسین در بند ۲۰۹ زندان اوین

خبرگزاری هرانا – سامان صیدی (یاسین)، از بازداشت شدگان اعتراضات سراسری، به اعتصاب خود پایان داد. وی در تاریخ بیست و هفتم بهمن ماه، در اعتراض به بلاتکلیفی خود در بازداشتگاه وزارت اطلاعات موسوم به بند ۲۰۹ زندان اوین دست به اعتصاب زد.

به گزارش خبرگزاری هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، سامان صیدی (یاسین)، به اعتصاب خود پایان داد.

یک منبع مطلع در این خصوص به هرانا گفت: «سامان که همچنان در بند ۲۰۹ زندان اوین بسر میبرد، به اصرار خانواده و هم بندی هایش با وجود عدم توجه مسئولین به درخواست های موجه وی، به اعتصاب غذای خود پایان داد.»

سامان صیدی (یاسین) در تاریخ بیست و هفتم بهمن ماه، در اعتراض به بلاتکلیفی خود در بازداشتگاه وزارت اطلاعات موسوم به بند ۲۰۹ زندان اوین دست به اعتصاب زد.

وی در تاریخ هشتم بهمن ماه، برای اعزام به دادسرای اوین از زندان رجایی شهر کرج خارج و به مکان نامعلومی منتقل شد. او پس از چند روز بی خبری، طی تماس کوتاهی با خانواده اعلام داشت که به زندان اوین منتقل شده است.

هرانا در تاریخ هفدهم دیماه، طی گزارشی از عدم رسیدگی پزشکی به این شهروند در زندان رجایی شهر خبر داده بود.

سامان صیدی (یاسین) در تاریخ دهم مهرماه در جریان اعتراضات سراسری در تهران بازداشت شد. وی در تاریخ هفتم آبان ماه، از بابت اتهاماتی چون “محاربه، اجتماع و تبانی برای ارتکاب جرم و اقدام علیه امنیت ملی” در دادگاه عمومی و انقلاب تهران محاکمه و به اعدام محکوم شد. پس از مدتی این حکم در دیوان عالی کشور نقض شده و پرونده وی جهت رسیدگی مجدد به شعبه هم عرض ارجاع داده شد.

 

در رابطه با اعتراضات سراسری ۱۴۰۱

بازداشت مهسا امینی زن جوان ۲۲ ساله به بهانه بدحجابی توسط پلیس امنیت اخلاقی و سپس جان باختن او در زمان بازداشت به موج گسترده ای از اعتراضات سراسری در ایران دامن زد. معترضان در طولانی ترین اعتراض سراسری-پیوسته در عمر جمهوری اسلامی، با شعار محوری “زن، زندگی، آزادی” از ۲۶ شهریور ۱۴۰۱ در اعتراض به عملکرد، قوانین و ساختار حکومت به خیابانها آمدند. هزاران بازداشت شده، صدها کشته و زخمی از جمله نتایج برخورد خشونت آمیز نهادهای امنیتی-انتظامی با معترضان است. در این رابطه بیشتر بخوانید.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید