خبرگزاری هرانا

    خانه  > slide, اندیشه و بیان  >  اعتراضات سراسری؛ تداوم بازداشت و بی خبری از وضعیت مجید قراباقی

اعتراضات سراسری؛ تداوم بازداشت و بی خبری از وضعیت مجید قراباقی

خبرگزاری هرانا – مجید قراباقی، از بازداشت شدگان اعتراضات سراسری اخیر و اعتراضات آبان سال ۹۸، با گذشت حدود ۸۰ روز از زمان دستگیری، همچنان در بازداشت و بلاتکلیفی بسر میبرد. بی خبری از وضعیت آقای قراباقی، منجر به افزایش نگرانی های خانواده وی در خصوص وضعیت فرزندشان است.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از امتداد، مجید قراباقی، شهروند معترض با گذشت حدود ۸۰ روز از زمان دستگیری، همچنان در بازداشت و بلاتکلیفی بسر میبرد.

در این گزارش به نقل از پدر آقای قراباقی آمده است: “مجید به همراه برادرش در شمال کشور بود که حدود ده تن از ماموران امنیتی با چهار خودرو در محل اقامت او حاضر شده و پس از اطلاع از عدم حضور وی، اقدام به دستگیری او در شهر کرده و به محل اقامت منتقلش می‌کنند. حال علیرغم گذشت حدود ۸۰  روز از زمان دستگیری، هیچ دیداری با او نداشته ایم و از محل نگهداری او نیز بی خبریم؛ فقط میدانیم در شهر ساری نگهداری میشود.”

وی همچنین با اشاره به اینکه حیوان خانگی آقای قراباقی در زمان بازداشت فرزندش توسط ماموران کشته شده است، افزود: “پسر من سگی هم داشته که ماموران این سگ را هم کشته اند. آنها سپس شماری از وسایل الکترونیکی از جمله تلفن همراه، لپ تاپ و دوربین فیلم‌ برداری و دو موتورسیکلت را هم ضبط کردند.”

پدر مجید قره باقی با بیان اینکه “من خود نابینا هستم و قبلا هم همسرم را به همراه دو تن از پسرانم در یک سانحه رانندگی از دست داده‌ ام”، خاطرنشان کرد: “پسرم از زمان بازداشت تنها یک بار با ما تماس گرفته و ما حتی هنوز خبر نداریم که آیا بازجویی‌ های پسرم تمام شده یا اصلا تفهیم اتهامی در خصوص پرونده او صورت گرفته یا خیر. واقعا در حال حاضر، تحمل این فشار روانی برای من ممکن نیست و شرایط و وضعیت سختی را تجربه می‌ کنیم.”

مجید قراباقی که در آذر ماه امسال بازداشت شده است، سابقه بازداشت در جریان اعتراضات سراسری سال ۹۸ و تحمل حبس به مدت یک سال و نیم را دارد.

 

در رابطه با اعتراضات سراسری ۱۴۰۱

بازداشت مهسا امینی زن جوان ۲۲ ساله به بهانه بدحجابی توسط پلیس امنیت اخلاقی و سپس جان باختن او در زمان بازداشت به موج گسترده ای از اعتراضات سراسری در ایران دامن زد. معترضان در طولانی ترین اعتراض سراسری-پیوسته در عمر جمهوری اسلامی، با شعار محوری “زن، زندگی، آزادی” از ۲۶ شهریور ۱۴۰۱ در اعتراض به عملکرد، قوانین و ساختار حکومت به خیابانها آمدند. هزاران بازداشت شده، صدها کشته و زخمی از جمله نتایج برخورد خشونت آمیز نهادهای امنیتی-انتظامی با معترضان است. در این رابطه بیشتر بخوانید.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید