خانه  > اندیشه و بیان  >  دادستان تهران: کیفرخواست متهمان پرونده کشته شدن یک تن از نیروهای بسیج صادر شد

دادستان تهران: کیفرخواست متهمان پرونده کشته شدن یک تن از نیروهای بسیج صادر شد

خبرگزاری هرانا – دادستان تهران از صدور کیفرخواست برای متهمان پرونده آرمان علی وردی بسیجی کشته شده در جریان اعتراضات سراسری خبر داد.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از میزان، برای متهمان پرونده آرمان علی وردی بسیجی کشته شده در جریان اعتراضات سراسری کیفرخواست صادر شد.

علی صالحی، دادستان تهران در این رابطه عنوان کرد: “پرونده متهمان به قتل شهید آرمان علی وردی در شش جلد منتهی به صدور کیفرخواست شده و به دادگاه کیفری یک تهران ارسال شده است.”

گزارشات رسیده به هرانا پیرامون پرونده مربوط به اعتراضات شهرک اکباتان تهران و کشته شدن یک تن از نیروهای بسیج به نام آرمان علی وردی، حکایت از آن دارد که دستکم ۹ نفر در این پرونده متهم هستند. با این حال، هرانا تنها قادر به تایید هویت دو تن از متهمان به نام های میلاد آرمون و علیرضا کفایی است.

 

در رابطه با اعتراضات سراسری ۱۴۰۱

بازداشت مهسا امینی زن جوان ۲۲ ساله به بهانه بدحجابی توسط پلیس امنیت اخلاقی و سپس جان باختن او در زمان بازداشت به موج گسترده ای از اعتراضات سراسری در ایران دامن زد. معترضان در طولانی ترین اعتراض سراسری-پیوسته در عمر جمهوری اسلامی، با شعار محوری “زن، زندگی، آزادی” از ۲۶ شهریور ۱۴۰۱ در اعتراض به عملکرد، قوانین و ساختار حکومت به خیابانها آمدند. هزاران بازداشت شده، صدها کشته و زخمی از جمله نتایج برخورد خشونت آمیز نهادهای امنیتی-انتظامی با معترضان است. در این رابطه بیشتر بخوانید.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید