خبرگزاری هرانا

    خانه  > slide, اندیشه و بیان  >  آزادی موقت رضا پوراکبری، یاسر فریدونی و علیرضا فروهر از زندان یاسوج

آزادی موقت رضا پوراکبری، یاسر فریدونی و علیرضا فروهر از زندان یاسوج

خبرگزاری هرانا – رضا پوراکبری، یاسر فریدونی و علیرضا فروهر، شهروندان بازداشتی با تودیع قرار وثیقه به صورت موقت و تا پایان مراحل دادرسی، از زندان یاسوج آزاد شدند.

به گزارش خبرگزاری هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، رضا پوراکبری، یاسر فریدونی و علیرضا فروهر، شهروندان بازداشتی از زندان یاسوج آزاد شدند.

آزادی این شهروندان، با تودیع قرار وثیقه به صورت موقت و تا پایان مراحل دادرسی صورت گرفته است.

یاسر فریدونی و علیرضا فروهر پیشتر در تاریخ ۱۸ آذرماه امسال، توسط نیروهای امنیتی در یاسوج بازداشت و سپس به زندان این شهر منتقل شدند.

در خصوص آقای پوراکبری نیز گفتنی است، وی در تاریخ ۲۷ آذرماه ۱۴۰۱، در رابطه با اعتراضات سراسری در یاسوج بازداشت و سپس به زندان این شهر منتقل شده بود.

تاکنون از اتهامات مطروحه علیه این شهروندان اطلاعی حاصل نشده است.

 

در رابطه با اعتراضات سراسری ۱۴۰۱

بازداشت مهسا امینی زن جوان ۲۲ ساله به بهانه بدحجابی توسط پلیس امنیت اخلاقی و سپس جان باختن او در زمان بازداشت به موج گسترده ای از اعتراضات سراسری در ایران دامن زد. معترضان در طولانی ترین اعتراض سراسری-پیوسته در عمر جمهوری اسلامی، با شعار محوری “زن، زندگی، آزادی” از ۲۶ شهریور ۱۴۰۱ در اعتراض به عملکرد، قوانین و ساختار حکومت به خیابانها آمدند. هزاران بازداشت شده، صدها کشته و زخمی از جمله نتایج برخورد خشونت آمیز نهادهای امنیتی-انتظامی با معترضان است. در این رابطه بیشتر بخوانید.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید