خبرگزاری هرانا

    خانه  > slide, زندانیان  >  اقدام به خودکشی یک زندانی در زندان تهران بزرگ

اقدام به خودکشی یک زندانی در زندان تهران بزرگ

خبرگزاری هرانا – اشکان بلوچ، زندانی محبوس در زندان تهران بزرگ، شامگاه جمعه هفتم بهمن ماه، از طریق بریدن رگ خود، اقدام به خودکشی کرده و جهت مداوا به بیمارستان لقمان منتقل شد.

به گزارش خبرگزاری هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، شامگاه جمعه هفنم بهمن ماه ۱۴۰۱ اشکان بلوچ، زندانی محبوس در زندان تهران بزرگ اقدام به خودکشی کرد.

یک منبع مطلع در گفتگو با هرانا در این خصوص عنوان کرد: “اشکان بلوچ جمعه شب هفتم بهمن ماه، از طریق بریدن رگ خود در زندان تهران بزرگ اقدام به خودکشی کرد و نهایتا توسط مسئولان زندان جهت مداوا به بیمارستان منتقل شد.”

آقای بلوچ، مهرماه امسال در جریان اعتراضات سراسری در تهران توسط نیروهای امنیتی بازداشت و از طرف مقامات قضایی به پنج سال حبس محکوم شده است.

اشکان بلوچ، ۳۲ ساله و مربی کیک بوکسینگ است.

 

در رابطه با اعتراضات سراسری ۱۴۰۱

بازداشت مهسا امینی زن جوان ۲۲ ساله به بهانه بدحجابی توسط پلیس امنیت اخلاقی و سپس جان باختن او در زمان بازداشت به موج گسترده ای از اعتراضات سراسری در ایران دامن زد. معترضان در طولانی ترین اعتراض سراسری-پیوسته در عمر جمهوری اسلامی، با شعار محوری “زن، زندگی، آزادی” از ۲۶ شهریور ۱۴۰۱ در اعتراض به عملکرد، قوانین و ساختار حکومت به خیابانها آمدند. هزاران بازداشت شده، صدها کشته و زخمی از جمله نتایج برخورد خشونت آمیز نهادهای امنیتی-انتظامی با معترضان است. در این رابطه بیشتر بخوانید.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید