خبرگزاری هرانا

    خانه  > اندیشه و بیان  >  احضار و بازداشت ۶ شهروند معترض در استان مرکزی

احضار و بازداشت ۶ شهروند معترض در استان مرکزی

خبرگزاری هرانا – رئیس‌ کل دادگستری استان مرکزی از بازداشت یک شهروند و احضار پنج تن به مراجع قضایی در این استان به دلیل آنچه “قصد اقدامات خرابکارانه تحت هدایت عناصر معاند خارج‌ از کشور” عنوان کرد، خبر داد. به گفته وی دو تن دیگر در این خصوص “تحت تعقیب” قرار دارند.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از تسنیم، رئیس‌ کل دادگستری استان مرکزی از بازداشت و احضار شماری از شهروندان در این استان خبر داد.

عبدالمهدی موسوی مدعی شد: “این شهروندان تحت هدایت عناصر معاند خارج‌نشین، برای اجرای عملیات خرابکارانه گسترده در یکی از شهر‌های استان درصدد تهیه سلاح جنگی بودند”.

به گفته وی، در این خصوص یک تن بازداشت، پنج تن احضار و دو شهروند دیگر “تحت تعقیب” قرار دارند.

در این گزارش به هویت این شهروندان اشاره نشده است.

 

در رابطه با اعتراضات سراسری ۱۴۰۱

بازداشت مهسا امینی زن جوان ۲۲ ساله به بهانه بدحجابی توسط پلیس امنیت اخلاقی و سپس جان باختن او در زمان بازداشت به موج گسترده ای از اعتراضات سراسری در ایران دامن زد. معترضان در طولانی ترین اعتراض سراسری-پیوسته در عمر جمهوری اسلامی، با شعار محوری “زن، زندگی، آزادی” از ۲۶ شهریور ۱۴۰۱ در اعتراض به عملکرد، قوانین و ساختار حکومت به خیابانها آمدند. هزاران بازداشت شده، صدها کشته و زخمی از جمله نتایج برخورد خشونت آمیز نهادهای امنیتی-انتظامی با معترضان است. در این رابطه بیشتر بخوانید.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید