خبرگزاری هرانا

    خانه  > slide, اندیشه و بیان  >  سعید فرهادی و سعید سیادت با تودیع قرار آزاد شدند

سعید فرهادی و سعید سیادت با تودیع قرار آزاد شدند

خبرگزاری هرانا – روز شنبه هشتم بهمن ماه، سعید فرهادی و سعید سیادت شهروندان اهل یاسوج، با تودیع قرار به صورت موقت از زندان یاسوج آزاد شدند. این شهروندان پیشتر توسط نیروهای امنیتی در ارتباط با اعتراضات سراسری بازداشت شده بودند.

به گزارش خبرگزاری هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، روز شنبه هشتم بهمن ماه ۱۴۰۱، سعید فرهادی و سعید سیادت از زندان یاسوج آزاد شدند.

آزادی آقای فرهادی با تودیع قرار وثیقه ۲۵۰ میلون تومانی و آقای سیادت با تودیع قرار کفالت موقتا و تا پایان مراحل دادرسی صورت گرفته است.

این شهروندان روز چهارشنبه ۲۳ آذرماه، در شهرستان یاسوج توسط نیروهای امنیتی در ارتباط با اعتراضات سراسری بازداشت و به زندان این شهرستان منتقل شده بودند.

تاکنون از دلایل بازداشت و اتهامات مطروحه علیه این شهروندان اطلاعی حاصل نشده است.

 

در رابطه با اعتراضات سراسری ۱۴۰۱

بازداشت مهسا امینی زن جوان ۲۲ ساله به بهانه بدحجابی توسط پلیس امنیت اخلاقی و سپس جان باختن او در زمان بازداشت به موج گسترده ای از اعتراضات سراسری در ایران دامن زد. معترضان در طولانی ترین اعتراض سراسری-پیوسته در عمر جمهوری اسلامی، با شعار محوری “زن، زندگی، آزادی” از ۲۶ شهریور ۱۴۰۱ در اعتراض به عملکرد، قوانین و ساختار حکومت به خیابانها آمدند. هزاران بازداشت شده، صدها کشته و زخمی از جمله نتایج برخورد خشونت آمیز نهادهای امنیتی-انتظامی با معترضان است. در این رابطه بیشتر بخوانید.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید