خبرگزاری هرانا

    خانه  > slide, اندیشه و بیان  >  تداوم بازداشت رادبه کشاورز در زندان تهران بزرگ

تداوم بازداشت رادبه کشاورز در زندان تهران بزرگ

خبرگزاری هرانا – رادبه کشاورز، دانشجوی دانشگاه علامه طباطبایی علیرغم گذشت ۵۲ روز از زمان دستگیری، کماکان در زندان تهران بزرگ در بازداشت و بلاتکلیفی بسر میبرد. وی چندی پیش در مرحله بدوی توسط دادگاه انقلاب به تحمل ۶ سال حبس محکوم شد.

به گزارش خبرگزاری هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، امروز سه شنبه ۱۵ آذر ۱۴۰۱، رادبه کشاورز در زندان تهران بزرگ در بازداشت و بلاتکلیفی بسر میبرد.

یک منبع مطلع در خصوص آقای کشاورز به هرانا گفت: “دادگاه تجدیدنظر رادبه در روزهای آینده تشکیل میشود. دادگاه بدوی هم بدون اطلاع خانواده و وکیل انتخابی تشکیل شده بود.”

رادبه کشاورز، دانشجوی کارشناسی ارشد ادبیات فارسی دانشگاه علامه طباطبایی روز شنبه ۲۳ مهرماه، توسط نیروهای امنیتی بازداشت و به زندان تهران بزرگ منتقل شد.

چندی پیش شوراهای صنفی دانشجویان کشور، از صدور حکم ۶ سال حبس برای این شهروند توسط دادگاه انقلاب از بابت اتهامات “اجتماع و تبانی و فعالیت تبلیغی علیه نظام” خبر داد. در صورت تایید این حکم در مرحله تجدیدنظر ۵ سال زندان برای او قابل اجرا خواهد بود.

رادبه کشاورز، دانشجوی کارشناسی ارشد ادبیات فارسی دانشگاه علامه طباطبایی و فارغ التحصیل کارشناسی مهندسی صنایع است.

در رابطه با اعتراضات سراسری ۱۴۰۱

بازداشت مهسا امینی زن جوان ۲۲ ساله به بهانه بدحجابی توسط پلیس امنیت اخلاقی و سپس جان باختن او در زمان بازداشت به موج گسترده ای از اعتراضات سراسری در ایران دامن زد. معترضان در طولانی ترین اعتراض سراسری-پیوسته در عمر جمهوری اسلامی، با شعار محوری “زن، زندگی، آزادی” از ۲۶ شهریور ۱۴۰۱ در اعتراض به عملکرد، قوانین و ساختار حکومت به خیابانها آمدند. هزاران بازداشت شده، صدها کشته و زخمی از جمله نتایج برخورد خشونت آمیز نهادهای امنیتی-انتظامی با معترضان است.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید