خبرگزاری هرانا

    خانه  > slide, اندیشه و بیان  >  رضا اسد آبادی و رادبه کشاورز بازداشت شدند / آزادی نوید افقه با تودیع قرار وثیقه

رضا اسد آبادی و رادبه کشاورز بازداشت شدند / آزادی نوید افقه با تودیع قرار وثیقه

خبرگزاری هرانا – روز چهارشنبه ۲ آذر، رضا اسد آبادی خبرنگار حوزه کارگری ایلنا توسط ماموران اطلاعات سپاه بازداشت شد. همچنین نوید افقه، نوازنده سرشناس تنبک، امروز شنبه ۵ آذرماه، با تودیع قرار وثیقه آزاد شد. رادبه کشاورز، دانشجوی ادبیات فارسی دانشگاه علامه طباطبایی که از تاریخ ۲۳ مهرماه در بازداشت بسر میبرد به ۶ سال حبس محکوم شد.

به گزارش خبرگزاری هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، روز چهارشنبه ۲ آذر ۱۴۰۱، رضا اسدآبادی خبرنگار ایلنا بازداشت شد.

بازداشت آقای اسد آبادی توسط ماموران اطلاعات سپاه در منزلش صورت گرفته است.

بر اساس گزارش امتداد، امروز شنبه ۵ آذر نوید افقه، نوازنده سرشناس تنبک با تودیع قرار وثیقه آزاد شد.

آزادی آقای افقه با تودیع قرار ۲ میلیارد تومان صورت گرفته است. هرانا پیشتر در گزارشی از بازداشت وی خبر داده بود.

همچنین به گزارش شوراهای صنفی دانشجویان کشور، روز شنبه ۲۳ مهرماه، رادبه کشاورز، دانشجوی ادبیات فارسی دانشگاه علامه طباطبایی توسط نیروهای امنیتی بازداشت و به زندان تهران بزرگ منتقل شد.

در این گزارش آمده است: وی طبق رای بدوی دادگاه انقلاب به اتهام “اجتماع و تبانی و فعالیت تبلیغی علیه نظام” به ۶ سال حبس محکوم شده است.

در رابطه با اعتراضات سراسری شهریور-آبان ۱۴۰۱

بازداشت مهسا امینی زن جوان ۲۲ ساله به جرم بدحجابی توسط پلیس امنیت اخلاقی و سپس جان باختن او در زمان بازداشت به موج گسترده ای از اعتراضات سراسری در ایران دامن زد. معترضان با شعار محوری “زن، زندگی، آزادی” در اعتراض به عملکرد، قوانین و ساختار حکومت معترض به خیابانها آمدند. هرانا با انتشار گزارشی ۲۱۵ صفحه ای به بررسی آماری، تحلیل و جمع بندی از بیست روز نخست اعتراضات (۲۶ شهریور تا ۱۳ مهر ۱۴۰۱) اختصاص داد. در گزارش مذکور علاوه بر تحلیل جغرافیایی و ارائه نقشه و نمودار، هویت ۲۰۰ جان باخته احتمالی از جمله ۱۸ کودک و نوجوان، برآورد از ۵۵۰۰ بازداشت شده به همراه هویت ۵۶۳ تن از شهروندان بازداشت شده، ۱۲۳ دانشجو و ۳۶ روزنامه نگار یا فعال عرصه خبر ارائه شده است. همچنین در کنار بخش های متعدد دیگر، مجموعه کاملی از ۶۹۸ گزارش ویدیویی راستی آزمایی شده به تفکیک زمان و موضوع در این گزارش لحاظ شده است. این گزارش اعتراضات در ۳۴۲ نقطه کشور در تمام استانهای کشور از جمله ۱۰۵ شهر و ۶۸ دانشگاه را بررسی کرده است. برای مطالعه گزارش اینجا را کلیک کنید.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید