خبرگزاری هرانا

    خانه  > اندیشه و بیان  >  آذین سعیدی نسب، محمد جواهری و بنیامین مقدسی به حبس و شلاق محکوم شدند

آذین سعیدی نسب، محمد جواهری و بنیامین مقدسی به حبس و شلاق محکوم شدند

خبرگزاری هرانا – آذین سعیدی نسب، محمد جواهری و بنیامین مقدسی، دانشجویان دانشگاه تهران مجموعا به ۱۴ سال و ۷ ماه حبس تعزیری محکوم شدند. از میان این افراد، آقای جواهری علاوه بر حبس به ۷۴ ضربه شلاق، منع عضویت در گروه‌ ها و دسته‌ جات سیاسی و منع خروج از کشور به مدت ۲ سال محکوم شده است.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از پایگاه خبری آفتاب، سه تن از دانشجویان دانشگاه تهران به حبس، شلاق و سایر مجازات های تکمیلی محکوم شدند.

بر اساس این گزارش، آذین سعیدی نسب و بنیامین مقدسی هر کدام به ۵ سال حبس تعزیری محکوم شدند. همچنین محمد جواهری، به ۴ سال و ۷ ماه حبس تعزیری و ۷۴ ضربه شلاق، منع عضویت در گروه‌ها و دسته‌جات سیاسی و منع خروج از کشور به مدت ۲ سال محکوم شده است.

آذین سعیدی‌ نسب، دانشجوی محیط زیست دانشگاه تهران در تاریخ ۳۱ شهریور ماه توسط نیروهای امنیتی بازداشت و سپس به زندان قرچک ورامین منتقل شد.

همچنین محمد جواهری، دانشجوی مطالعات جوانان دانشکده علوم اجتماعی دانشگاه تهران در جریان اعتراضات سراسری بازداشت و سپس با تودیع قرار وثیقه آزاد شده بود.

بنیامین مقدسی، دانشجوی مهندسی صنایع دانشگاه تهران نیز در جریان اعتراضات سراسری بازداشت شده بود.

اخیرا رادبه کشاورز، دیگر دانشجوی دانشگاه تهران توسط دادگاه انقلاب به اتهام “اجتماع و تبانی و فعالیت تبلیغی علیه نظام” به ۶ سال حبس محکوم شده بود.

در رابطه با اعتراضات سراسری شهریور-آبان ۱۴۰۱

بازداشت مهسا امینی زن جوان ۲۲ ساله به جرم بدحجابی توسط پلیس امنیت اخلاقی و سپس جان باختن او در زمان بازداشت به موج گسترده ای از اعتراضات سراسری در ایران دامن زد. معترضان با شعار محوری “زن، زندگی، آزادی” در اعتراض به عملکرد، قوانین و ساختار حکومت معترض به خیابانها آمدند. هرانا با انتشار گزارشی ۲۱۵ صفحه ای به بررسی آماری، تحلیل و جمع بندی از بیست روز نخست اعتراضات (۲۶ شهریور تا ۱۳ مهر ۱۴۰۱) اختصاص داد. در گزارش مذکور علاوه بر تحلیل جغرافیایی و ارائه نقشه و نمودار، هویت ۲۰۰ جان باخته احتمالی از جمله ۱۸ کودک و نوجوان، برآورد از ۵۵۰۰ بازداشت شده به همراه هویت ۵۶۳ تن از شهروندان بازداشت شده، ۱۲۳ دانشجو و ۳۶ روزنامه نگار یا فعال عرصه خبر ارائه شده است. همچنین در کنار بخش های متعدد دیگر، مجموعه کاملی از ۶۹۸ گزارش ویدیویی راستی آزمایی شده به تفکیک زمان و موضوع در این گزارش لحاظ شده است. این گزارش اعتراضات در ۳۴۲ نقطه کشور در تمام استانهای کشور از جمله ۱۰۵ شهر و ۶۸ دانشگاه را بررسی کرده است. برای مطالعه گزارش اینجا را کلیک کنید.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید