خبرگزاری هرانا

    خانه  > slide, اندیشه و بیان  >  اعتصاب غذای محمدولی حیدربیگی در زندان صفرآباد زنجان

اعتصاب غذای محمدولی حیدربیگی در زندان صفرآباد زنجان

خبرگزاری هرانا – محمدولی حیدربیگی، شهروند مجروح جنگ ایران و عراق در اعتراض به عدم رسیدگی به مطالبات خود در زندان صفرآباد زنجان دست به اعتصاب غذا زد. وی در تاریخ ۲۸ آبان ماه، توسط نیروهای امنیتی بازداشت شده بود.

به گزارش خبرگزاری هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، محمدولی حیدربیگی در زندان صفرآباد زنجان دست به اعتصاب غذا زد.

اعتصاب غذای آقای حیدربیگی در اعتراض به عدم رسیدگی به مطالبات خود صورت گرفته و حال جسمانی وی نامساعد توصیف شده است.

محمدولی حیدربیگی، شهروند مجروح بالای ۷۰ درصد جنگ ایران و عراق روز شنبه ۲۸ آبان ماه بازداشت و به بازداشتگاه اطلاعات سپاه زنجان منتقل شد.

در رابطه با اعتراضات سراسری شهریور-آذر ۱۴۰۱

بازداشت مهسا امینی زن جوان ۲۲ ساله به جرم بدحجابی توسط پلیس امنیت اخلاقی و سپس جان باختن او در زمان بازداشت به موج گسترده ای از اعتراضات سراسری در ایران دامن زد. معترضان با شعار محوری “زن، زندگی، آزادی” در اعتراض به عملکرد، قوانین و ساختار حکومت معترض به خیابانها آمدند. هرانا با انتشار گزارشی ۲۱۵ صفحه ای به بررسی آماری، تحلیل و جمع بندی از بیست روز نخست اعتراضات (۲۶ شهریور تا ۱۳ مهر ۱۴۰۱) اختصاص داد. در گزارش مذکور علاوه بر تحلیل جغرافیایی و ارائه نقشه و نمودار، هویت ۲۰۰ جان باخته احتمالی از جمله ۱۸ کودک و نوجوان، برآورد از ۵۵۰۰ بازداشت شده به همراه هویت ۵۶۳ تن از شهروندان بازداشت شده، ۱۲۳ دانشجو و ۳۶ روزنامه نگار یا فعال عرصه خبر ارائه شده است. همچنین در کنار بخش های متعدد دیگر، مجموعه کاملی از ۶۹۸ گزارش ویدیویی راستی آزمایی شده به تفکیک زمان و موضوع در این گزارش لحاظ شده است. این گزارش اعتراضات در ۳۴۲ نقطه کشور در تمام استانهای کشور از جمله ۱۰۵ شهر و ۶۸ دانشگاه را بررسی کرده است. برای مطالعه گزارش اینجا را کلیک کنید.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید