خبرگزاری هرانا

    خانه  > slide, اندیشه و بیان  >  حسن عباسی از اتهامات انتسابی تبرئه شد

حسن عباسی از اتهامات انتسابی تبرئه شد

خبرگزاری هرانا – حسن عباسی، روزنامه نگار توسط دادگاه کیفری یک استان کرمان از اتهامات انتسابی تبرئه شد.

به گزارش خبرگزاری هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، حسن عباسی، روزنامه نگار توسط دادگاه کیفری یک استان کرمان از بابت اتهامات انتسابی تبرئه شد.

در جریان برگزاری این جلسه که در دادگاه کیفری یک استان کرمان با حضور علی شریف زاده، وکیل آقای عباسی برگزار شده، وی از بابت اتهامات «افترا» و «نشر اکاذیب» تبرئه شد.

حسن عباسی با اعلام این خبر در صفحه شخصی خود نوشت: «دادگاه کیفری یک کرمان، شکایت نشراکاذیب و افترای محمدرضا پورابراهیمی رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس از بنده و آقای تدین را با حکم برائت مختومه کرد برخلاف رویه ضابط پرونده اطلاعات سپاه کرمان بود با سپاس از وکیل پرونده «علی شریف زاده اردکانی» که دفاعیاتش در جلسات دادگاه ماندگار شد.»

روز چهارشنبه ۱۸ آبان ماه، سومین جلسه دادگاه رسیدگی به اتهامات حسن عباسی برگژار شده بود.

این پرونده با شکایت محمدرضا پورابراهیمی داورانی، نماینده کرمان در مجلس گشوده شده بود. شکایت این نماینده به دنبال طرح سوالاتی در قالب یادداشتی انتقادی خطاب به وی صورت گرفته و پس از جلسه از این عضو خانه مطبوعات خواسته شده بود که طی روزهای آینده در شعبه اول بازپرسی دادسرا جهت ارائه دفاعیات حاضر شود.

حسن عباسی عضو انجمن صنفی روزنامه نگاران استان تهران پیش از این نیز در تاریخ ۵‌ آذر ماه ۱۳۹۸، با شکایت استانداری هرمزگان بازداشت شده بود. انتقادات این روزنامه نگار از مسئولین، پیشتر نیز جریانات بسیاری را در استان هرمزگان و تهران ایجاد کرده بود.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید