خبرگزاری هرانا

    خانه  > اندیشه و بیان  >  در پی اعتراض به جان باختن مهسا امینی؛ بازداشت ۱۸ شهروند در شهرهای کردنشین کشور

در پی اعتراض به جان باختن مهسا امینی؛ بازداشت ۱۸ شهروند در شهرهای کردنشین کشور

خبرگزاری هرانا – با گذشت زمان، هویت ۱۸ تن دیگر از معترضانی که در رابطه با اعتراضات نسبت به جان باختن مهسا امینی، در فاصله زمانی شنبه ۲۶ شهریور لغایت چهارشنبه ۳۰ شهریور، در شهرهای سقز، مریوان، سنندج، بوکان، دیواندره، مهاباد، کامیاران، بازداشت و به مکان نامعلومی منتقل شده اند، محرز شد.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از کولبر نیوز، با گذشت زمان، هویت ۱۸ تن دیگر از معترضانی که در رابطه با اعتراضات نسبت به جان باختن مهسا امینی در فاصله زمانی شنبه ۲۶ شهریور لغایت چهارشنبه ۳۰ شهریور، در شهرهای کردنشین کشور بازداشت شده اند، محرز شد.

بر اساس این گزارش، هویت این شهروندان “آزاده جماعتی، شهروند اهل سنندج، بهار زنگی‌ بند، شهروند اهل سنندج، ماهرو هدایتی، شهروند اهل سنندج، ریباز رضایی، شهروند اهل سقز، باران ساعدی، شهروند اهل سنندج، شهریار افسری، شهروند اهل مریوان، آریا مجیدپور، شهروند اهل سقز، محمد عبدالله‌ پور، دانشجوی رشته زبان انگلیسی و شهروند اهل سنندج، ساریا شریفی، شهروند اهل سنندج، کاوه فقیه‌ امیری، شهروند اهل بوکان، ابوبکر قریشی، شهروند اهل بوکان، حیات الماسی، شهروند اهل سنندج، شهروند اهل مهاباد، مومن قریشی، شهروند اهل دیواندره، انور قربانی، شهروند اهل کامیاران، محمد پرویزی، شهروند اهل کامیاران، زانیار صبوری، شهروند اهل کامیاران، احسان فاتحی، شهروند اهل کامیاران و همچنین ریزان احمدی، شهروند اهل سنندج” عنوان شده است.

تا کنون از اتهامات مطروحه و محل نگهداری این افراد، اطلاعی حاصل نشده است.

از روز شنبه ۲۶ شهریورماه و پس از شکل گیری اعتراضات سراسری نسبت به جان باختن مهسا (ژینا) امینی در دوران بازداشت، شمار قابل توجهی از شهروندان به دنبال شرکت در این تجمعات، توسط ماموران بازداشت شدند.

طی دو روز اخیر، هویت شماری از شهروندان بازداشتی از جمله اوین راستی، مهدی حمیدی شفیق در تبریز، شجاع روشن در سنندج، نازنین جلیل، ندا موسوی، کیوان موسوی و یامین دانشی در یاسوج، سوران (زانیا) محمدیان و سمکو محمدیان در دیواندره و لیلا عباسی در بیجار توسط هرانا احراز شده است.

هرانا پیشتر نیز از بازداشت کامیار حیدری، محمد ذبیحی، آهون هوشمند در سقز، لطف‌ الله احمدی، شاهو اقبال، گشین محمدیان، فرهاد سنندجی در سنندج، بابک قاسمی، آروین اقبالی، پیشوا رهبری، آشنا رسولی و گلاره مرادی در پاوه، ابوبکر ایراندوست در اشنویه، کاوه امینی در بوکان، لیلا میرغفاری، نازنین حاجی زاده،  مهناز محمدی، زانیار محمدنژاد و جواد حیدریان در تهران، ریبوار کامرانی‌پور و امجد ساعدی در مریوان خبر داده بود. لازم به ذکر است؛ لیلا میرغفاری، نازنین حاجی زاده و جواد حیدریان آزاد شده اند.

همچنین ۱۹ تن از این شهروندان بازداشتی در سقز به بند قرنطینه زندان این شهر منتقل شدند. در همین راستا جانشین فرمانده انتظامی استان گیلان از بازداشت ۲۲ شهروند در روز دوشنبه ۲۸ شهریور در رشت خبر داد.

مهسا (ژینا) امینی زن جوان ۲۲ ساله اهل سقز که به تهران سفر کرده بود روز سه شنبه هفته گذشته در ایستگاه مترو حقانی تهران توسط ماموران پلیس امنیت اخلاقی بازداشت و به بازداشتگاه این نهاد موسوم به وزرا منتقل شد.

کوتاه مدتی پس از بازداشت، پیکر نیمه جان وی در حالی که با سطح هوشیاری درجه ۳ به کما رفته بود به بخش مراقبت های ویژه بیمارستان کسری منتقل شد.

با توجه به کارنامه بد نیروی انتظامی و وقایع مشابه پیشین، افکار عمومی با باور به ضرب و شتم این دختر جوان در محل بازداشتگاه نسبت به این وضعیت واکنش نشان داد.

روز گذشته هرانا طی گزارشی به شرح وقایع چهارمین روز از اعتراضات نسبت به جان باختن مهسا امینی، پرداخته بود.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید