خبرگزاری هرانا

    خانه  > اعدام  >  زندان زابل؛ انتقال سه زندانی به سلول های انفرادی جهت اجرای حکم اعدام

زندان زابل؛ انتقال سه زندانی به سلول های انفرادی جهت اجرای حکم اعدام

خبرگزاری هرانا – امروز پنجشنبه ۲۷ مردادماه، سه زندانی در زندان زابل جهت اجرای حکم اعدام به سلولهای انفرادی این زندان منتقل شدند. این زندانیان پیشتر از بابت اتهامات مرتبط با مواد مخدر و قتل به اعدام محکوم شده بودند.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از حال وش، ۱۴۰۱، امروز پنجشنبه ۲۷ مردادماه ۱۴۰۱، سه زندانی جهت اجرای حکم اعدام به سلولهای انفرادی زندان زابل منتقل شد‌‌ند.

هویت این زندانیان، «مهدی پیری فرزند علیجان اهل روستای پیری از توابع زابل، امین پیری اهل روستای علی آخوند از توابع زابل و قاسم سنچولی نیزار فرزند حسین اهل زابل» عنوان شده است.

در این گزارش به نقل از یک منبع مطلع آمده است: “مهدی پیری در سال ۹۸ به اتهامات مربوط به مواد مخدر در زابل بازداشت شده بود و از شعبه اول دادگاه انقلاب با قضاوت «قاضی بابایی» به اعدام محکوم شده است. امین پیری در سار ۹۷ با اتهام قتل عمد در زابل بازداشت و به اعدام محکوم شده و قاسم سنچولی در سال ۹۶ با اتهام قتل عمد در زابل بازداشت و به اعدام محکوم شده است.”

منبع ادامه داد، هر سه این زندانیان امروز ساعت ۱۰ صبح به سلول انفرادی زندان زابل انتقال شدند و فردا آخرین ملاقات و دیدار را با خانواده هایشان دارند.”

این زندانیان از زمان بازداشت تاکنون در زندان زابل محبوس بوده اند.

بر اساس گزارش سالانه مرکز آمار، نشر و آثار مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران در بازه زمانی (اول ژانویه ۲۰۲۱ تا ۲۰ دسامبر ۲۰۲۱) دستکم ۲۹۹ شهروند اعدام شدند و ۸۵ تن دیگر به اعدام محکوم شدند. از جمله اعدام شدگان باید به اعدام ۴ کودک-مجرم اشاره کرد.

بنا بر همین گزارش بیش از ۸۸ درصد اعدام های صورت گرفته در ایران توسط دولت یا نهاد قضایی اطلاع رسانی نمی‌شوند که نهادهای حقوق بشری اصطلاحا آن را اعدام “مخفیانه” می‌خوانند.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید