خبرگزاری هرانا

    خانه  > slide, اندیشه و بیان, زندانیان  >  زندان رجایی شهر کرج؛ سه فعال مدنی زندانی به سلول های انفرادی منتقل شدند

زندان رجایی شهر کرج؛ سه فعال مدنی زندانی به سلول های انفرادی منتقل شدند

خبرگزاری هرانا – آرشام رضایی، علی موسی نژاد فرکوش و زرتشت احمدی راغب فعالین مدنی محبوس در زندان رجایی شهر کرج امروز شنبه ۲۲ مردادماه، به سلول های انفرادی این زندان منتقل شدند. این زندانیان چندی پیش با نگارش نامه ای سرگشاده، تداوم بازداشت ناهید شیرپیشه مادر پویا بختیاری، از جان باختگان اعتراضات آبان ۹۸ را محکوم کرده و خواستار آزادی وی شده بودند.

به گزارش خبرگزاری هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، امروز شنبه ۲۲ مرداد ۱۴۰۱، آرشام رضایی، علی موسی نژاد فرکوش و زرتشت احمدی راغب فعالین مدنی به سلول های انفرادی زندان رجایی شهر کرج منتقل شدند.

یک منبع مطلع با بیان اینکه انتقال آنها با دستور نادمی، رئیس حفاظت اطلاعات زندان رجایی شهر کرج صورت گرفته است، به هرانا گفت: “رضا محمدحسینی زندانی سیاسی محبوس در این زندان نیز در لیست انتقال به انفرادی بوده که در پی مقاومت وی، تاکنون به سلول انفرادی منتقل نشده است.”

این چهار زندانی که در حال تحمل دوران محکومیت خود هستند، چندی پیش با نگارش نامه ای سرگشاده، تداوم بازداشت ناهید شیرپیشه مادر پویا بختیاری، از جان باختگان اعتراضات آبان ۹۸ را محکوم کرده و خواستار آزادی بی قید و شرط وی شدند.

آنها در بخش هایی از نامه مذکور ضمن انتقاد از برخورد خشونت آمیز نیروهای امنیتی در زمان بازداشت خانم شیرپیشه، نوشته بودند: “با نقض آشکار حقوق شهروندی، قدرتتان را به رخ مادران بی دفاع می کشید؟ قدرت در عشق و محبت و مهرورزی است نه در نفرت و کینه و سرکوب و کشتار و زندان. ناهید شیربیشه، مادر دادخواه و جگر سوخته را فوراً از زندان آزاد و با احترام به خانه اش بازگردانید.”

در تاریخ ۲۰ تیرماه، ناهید شیرپیشه به همراه جمعی دیگر از مادران و بازماندگان جانباختگان اعتراضات آبان ۹۸ بازداشت شد. وی سپس در تاریخ ۶ مردادماه، به زندان کچویی کرج منتقل شد. او که کماکان بدون رعایت اصل تفکیک جرائم در بند قرنطینه این زندان بسر میبرد؛ اخیرا توسط یکی از زندانیان متهم به جرائم خشن مورد ضرب و شتم قرار گرفته بود.

 رضا محمدحسینی، زندانی سیاسی و آرشام رضایی، علی موسی نژاد فرکوش و زرتشت احمدی راغب فعالین مدنی در حال تحمل دوران محکومیت خود در زندان رجایی شهر کرج هستند.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید