خبرگزاری هرانا

    خانه  > slide, اندیشه و بیان, کارگران  >  کامیار فکور به ۳ سال حبس تعزیری محکوم شد

کامیار فکور به ۳ سال حبس تعزیری محکوم شد

خبرگزاری هرانا – کامیار فکور، فعال کارگری توسط شعبه ۲۶ دادگاه انقلاب تهران به مجموعا سه سال حبس تعزیری محکوم شد. در صورت تایید این حکم در مرحله تجدیدنظر با اعمال ماده ۱۳۴ قانون مجازات اسلامی، مجازات اشد یعنی دو سال زندان در خصوص وی قابل اجرا خواهد بود.

به گزارش خبرگزاری هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، کامیار فکور، فعال کارگری به حبس محکوم شد.

بر اساس این حکم که اخیرا توسط شعبه ۲۶ دادگاه انقلاب تهران به ریاست قاضی ایمان افشاری صادر و به آقای فکور ابلاغ شده، وی از بابت اتهام نشر اکاذیب به ۲ سال حبس و از بابت اتهام تبلیغ علیه نظام به تحمل یکسال زندان محکوم شده است. در صورت تایید این حکم در مرحله تجدیدنظر با اعمال ماده ۱۳۴ قانون مجازات اسلامی، مجازات اشد یعنی دو سال زندان در خصوص وی قابل اجرا خواهد بود.

یک منبع مطلع در این خصوص به هرانا گفت: “از مصادیق اتهامات منسوبه میتوان به مواردی همچون اعتراض به تخریب محیط زیست، مطالبه بازگشت به کار اسماعیل بخشی فعال کارگری مجتمع نیشکر هفت تپه، اطلاع رسانی در خصوص محکومیت امیرعباس آذرموند روزنامه‌نگار و فعال کارگری محبوس در زندان اوین، بازنشر اخبار اعتصابات و اعتراضات کارگران و معلمان و همچنین سرایش شعری در وصف بکتاش آبتین، عضو جانباخته کانون نویسندگان ایران، اشاره کرد.”

کامیار فکور پیشتر در تاریخ  ۱۹ خردادماه امسال توسط نیروهای امنیتی در تهران بازداشت شد. ماموران در زمان بازداشت اقدام به تفتیش منزل کرده و شماری از وسایل شخصی او را ضبط کرده و با خود بردند. آقای فکور در روز نخست بازداشت طی یک تماس تلفنی با خانواده اش از انتقال خود به بازداشتگاه وزارت اطلاعات موسوم به بند ۲۰۹ زندان اوین خبر داده بود.

وی نهایتا در تاریخ  ۲۲ خردادماه ۱۴۰۱، با تودیع قرار وثیقه ۳۰۰ میلیون تومانی، به صورت موقت و تا پایان مراحل دادرسی از زندان اوین آزاد شد.

کامیار فکور پیشتر نیز به واسطه فعالیت های خود سابقه بازداشت و محکومیت را داشته است. وی آبان ماه ۱۴۰۰ توسط شعبه ۲۶ دادگاه انقلاب تهران به ۵۰ ضربه شلاق، ۸ ماه حبس و ۱۵ میلیون تومان جریمه نقدی محکوم شد. احکام صادره به مدت ۵ سال به حالت تعلیق درآمد.

همچنین پس از تعلیق حکم صادره این فعال کارگری به کسب مجوز از مقام قضایی برای سفر خارج کشور، شرکت در جلسات مشاوره برای کنترل هیجان و پرهیز از ناامیدی در موسسه روانشناسی ماوای قم، اعلام هرگونه تغییر شغل، اقامتگاه یا جابه‌جایی به مقام قضایی و همچنین خودداری از فعالیت اجتماعی و سیاسی در شبکه‌های اجتماعی ملزم شد.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید