خبرگزاری هرانا

    خانه  > زنان  >  با انگیزه ناموسی؛ یک زن در مشهد توسط همسرش به قتل رسید

با انگیزه ناموسی؛ یک زن در مشهد توسط همسرش به قتل رسید

خبرگزاری هرانا – شامگاه روز یکشنبه ۹ مردادماه، یک زن ۳۸ ساله در مشهد با انگیزه ناموسی در مقابل چشم دو فرزند خود، توسط همسرش به قتل رسید. متهم به قتل هم اکنون در بازداشت بسر میبرد.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از همشهری آنلاین، یک زن در مشهد با انگیزه ناموسی به قتل رسید.

بر اساس این گزارش، یک زن بر اثر ضربات چاقو در مقابل چشم فرزندان خود توسط همسرش به قتل رسید. مرد بعد از قتل همسر خود متواری شد که با گریه فرزندان، همسایگان و اهالی روستای کاظم آباد با پلیس ۱۱۰ تماس گرفتند. با حضور ماموران کلانتری خلق‌ آباد در خیابان شهید یزدان‌ پناه، بررسیهای مقدماتی آغاز و مشخص شد که زن ۳۸ ساله بر اثر وارد آمدن ضربات متعدد چاقو به قتل رسیده است. لحظاتی بعد نیروهای انتظامی با حفظ صحنه جنایت، مراتب را به قاضی ویژه قتل عمد مشهد اطلاع دادند و بدین ترتیب قاضی صادق صفری در حالی به همراه گروهی از کارآگاهان اداره جنایی پلیس آگاهی خراسان رضوی عازم جاده کلات شد که دستورات تلفنی را برای ردیابی متهم به قتل فراری صادر کرده بود.

از سوی دیگر متهم خود را به کلانتری قاین معرفی کرد.

او همچنین درباره انگیزه خود از ارتکاب این قتل مدعی شد: «همسرم مدام با گوشی تلفن سرگرم بود و در فضاهای مجازی دوستانی پیدا کرده بود و با آن ها ارتباط داشت که من همواره به این ماجرا مشکوک بودم و او را سرزنش می کردم که در نهایت نیز همه این اختلافات از گذشته تا به حال موجب خشم ناگهانی‌ ام شد و او را مقابل چشمان دو فرزندم به قتل رساندم.»

بنابر این گزارش، دستور انتقال متهم به مشهد، از سوی قاضی شعبه ۲۰۸ دادسرای عمومی و انقلاب مشهد صادر شده است و او به زودی در مشهد پای میز محاکمه می نشیند.

جنایت‌های ناموسی یا قتل ناموسی به ارتکاب خشونت و اغلب قتل زنان یک خانواده به دست مردان خویشاوند خود گفته می‌شود.

این زنان به علت «ننگین کردن شرافت خانواده خود» مجازات می‌شوند. این ننگ موارد گوناگونی را شامل می‌شود از جمله خودداری از ازدواج اجباری، بازمانده یک تجاوز جنسی بودن، طلاق گرفتن (حتی از یک شوهر ناشایست)، رابطه با جنس مخالف، یا رابطه خارج از ازدواج. برای اینکه فردی قربانی جنایت‌های ناموسی شود، فقط اینکه گمان برده شود او آبروی خانواده را بر باد داده است کافی‌ست.

در قوانین ایران مواردی در نظر گرفته شده تا افرادی که مرتکب “قتل‌های ناموسی” می‌شوند را از مجازات‌های سنگین معاف کند.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید