خبرگزاری هرانا

    خانه  > slide, زندانیان  >  زندان رجایی شهر کرج؛ ارکان پالانی جاف به مرخصی اعزام شد

زندان رجایی شهر کرج؛ ارکان پالانی جاف به مرخصی اعزام شد

خبرگزاری هرانا – ارکان پالانی جاف، زندانی سنی مذهب از زندان رجایی شهر کرج به مرخصی اعزام شد. او پیشتر با دوختن لب‌هایش در اعتراض به مخالفت چندین باره با اعزام به مرخصی وی اقدام به اعتصاب غذا کرده بود.

به گزارش خبرگزاری هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، امروز پنجشنبه ۹ تیر ماه ۱۴۰۱، ارکان پالانی جاف، زندانی سنی مذهب محبوس در زندان رجایی شهر کرج، به مرخصی اعزام شد.

آقای پالانی جاف با اعزام به مرخصی به اعتصاب غذای خود نیز پایان داد. به گفته یک منبع مطلع وی در زمان رفتن به مرخصی به دلیل اعتصاب غذا حال نامساعدی داشته است.

ارکان پالانی جاف از روز جمعه ۲۰ خرداد در پی خلف وعده مسئولان دادسرای اوین مبنی بر آزادی مشروط و اعزام به مرخصی این زندانی و همچنین عدم رسیدگی پزشکی به بیماری پروستات وی در زندان رجایی شهر کرج با دوختن لب‌هایش دست به اعتصاب غذا زد. آقای پالانی جاف در تاریخ ۳۰ خرداد ماه، توسط پرسنل زندان مورد ضرب و شتم قرار گرفت. پرسنل زندان با ضرب و شتم اقدام به باز کردن لب‌های دوخته شده این زندانی کردند.

ارکان پالانی جاف پیشتر نیز در اعتراض به مخالفت چندین باره با اعزام به مرخصی اعتصاب غذا کرده و توسط ماموران زندان در سلول انفرادی مورد ضرب و شتم قرار گرفته بود.

آقای پالانی پیشتر در بخشی از یادداشتی که به دست هرانا رسیده بود، با اشاره به اینکه بیش از ۴ سال از محکومیت خود را گذرانده و بارها با درخواست اعزام به مرخصی وی مخالفت شده گفته بود که خانواده او چندین بار بابت مشکلات پزشکی و درخواست مرخصی و همچنین رسیدگی به پرونده به دادسرای اوین و مسئولان مراجعه کرده و بارها با بی احترامی و تمسخر روبرو شده و پاسخی به آنها داده نشده است.

آقای پالانی جاف در سال ۱۳۹۵ بازداشت و توسط دادگاه انقلاب به اتهام همکاری با داعش به ۷ سال حبس تعزیری محکوم شد. این امر در حالی است که به گفته یک منبع مطلع نیروهای امنیتی قصد بازداشت برادر وی را داشته‌اند اما علیرغم عدم همکاری آقای پالانی با داعش، وی را بازداشت و به حبس محکوم کرده‌اند.

ارکان پالانی جاف، ۲۸ ساله اهل شهرستان سرپل ذهاب است که هم اکنون در سالن ۱۱ زندان رجایی شهر کرج در حال تحمل حبس است.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید