خبرگزاری هرانا

    خانه  > سایر گروهها  >  زندان ارومیه؛ سعدا خدیرزاده به اعتصاب خود پایان داد

زندان ارومیه؛ سعدا خدیرزاده به اعتصاب خود پایان داد

خبرگزاری هرانا – سعدا خدیرزاده شهروند بازداشتی در بند زنان زندان ارومیه، با وعده مساعد مسئولان به اعتصاب خود پایان داده است.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از کردپا، سعدا خدیرزاده شهروند بازداشتی اهل پیرانشهر، پس از ١٢ روز اعتصاب غذا و دارو، به اعتصاب خود پایان داده است.

در این گزارش به نقل از یک منبع مطلع آمده است: “خانم خدیرزاده با قول مساعد مسئولان زندان ارومیه مبنی بر آزادی موقت با تودیع قرار وثیقه به اعتصابش پایان داده است”.

این منبع مطلع افزود: “تیم پزشکی مراقب این زن باردار با تأیید اینکه تحمل حبس برای وی سخت می‌باشد، گزارشات خود در این رابطه را به پزشکی قانونی ارسال کردند. طی هفته گذشته، این شهروند مورد معاینه پزشکی قرار گرفته و زمان زایمان وی نزدیک است”.

سعدا خدیر‌زاده در تاریخ ۶ اردیبهشت ماه سال جاری، در اعتراض به بلاتکلیفی‌اش در بند نسوان زندان ارومیه دست به اعتصاب غذا و دارو زده بود.

پیشتر این شهروند طی دو نامه از دادستان پیرانشهر درخواست تبدیل قرار بازداشت موقت به قرار وثیقه کرده بود، اما دادستان و بازپرس پرونده با درخواست وی مخالفت کرده بودند. سعدا خدیرزاده در درخواستش اعلام کرده بود که در حال حاضر در شرایط نامساعدی در زندان به سر می‌برد و به دلیل بارداری، فشار خون، ناراحتی کلیوی و دیسک کمر و ناراحتی قلبی و عصبی تحمل حبس برای وی سخت است.

تا لحظه‌ی تنظیم این گزارش، از دلایل بازداشت و اتهامات مطروحه علیه این شهروند اطلاعی در دسترس نیست. وی طی مدت بازداشت از “ملاقات با خانواده” و “دسترسی به وکیل” محروم بوده است.

خانم خدیرزاده روز پنجشنبه ۲۲ مهرماه ۱۴۰۰، توسط نیروهای امنیتی بازداشت و به یکی از بازداشتگاه‌های امنیتی در ارومیه منتقل شد. گفته می‌شود این شهروند زن در زمان بازداشت باردار بوده است.

وی نهایتا در تاریخ ۱۷ آبان ماه ۱۴۰۰، با پایان مراحل بازجویی از یکی از بازداشتگاه‌های امنیتی در ارومیه به زندان ارومیه منتقل شد.

سعدا خدیرزاده متأهل و مادر دو فرزند است.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید