خبرگزاری هرانا

    خانه  > اصناف, سایر گروهها, کارگران  >  دستکم ۳ تجمع اعتراضی برگزار شد/اعتصاب کارگران پیمانکاری گچساران

دستکم ۳ تجمع اعتراضی برگزار شد/اعتصاب کارگران پیمانکاری گچساران

خبرگزاری هرانا – طی دو روز اخیر، شماری از معلمان و فرهنگیان شهرستان مریوان در مقابل ساختمان اداره آموزش و پرورش این شهرستان، جمعی از خریداران پروژه دامون دریای ۲ در مقابل ساختمان سازمان منطقه آزاد کیش و تعدادی از کارمندان بانک های زیرمجموعه بانک سپه اصفهان در این شهر، در تجمعاتی اعتراضی خواستار رسیدگی به مطالباتشان شدند. همچنین روز گذشته ۱۸ اردیبهشت‌ماه، کارگران پیمانکاری پتروشیمی گچساران برای دومین روز متوالی در محوطه این شرکت دست به اعتصاب زده و از ادامه فعالیت خود امتناع کردند.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از کانال شورای هماهنگی تشکل‌های صنفی فرهنگیان ایران، امروز دوشنبه ۱۹ اردیبهشت‌ماه ۱۴۰۱، شماری از معلمان و فرهنگیان شهرستان مریوان در مقابل ساختمان اداره آموزش و پرورش این شهرستان تجمع کردند.

بر اساس این گزارش، تجمع این معلمان در حمایت از اسکندر لطفی و مسعود نیکخواه، معلمان بازداشتی و اعتراض به آنچه که “هتک حرمت معلمان” عنوان کرده اند صورت گرفته است.

این معلمان روز گذشته مورخ ۱۸ اردیبهشت‌ماه نیز در بسیاری از مدارس شهرستان مریوان دست به تحصن زده بودند.

اسکندر لطفی و مسعود نیکخواه، از اعضای هیات مدیره انجمن صنفی معلمان مریوان روز یکشنبه ۱۱ اردیبهشت‌ماه توسط نیروهای امنیتی بازداشت شده و از لحظه بازداشت اعتصاب غذا کرده‌اند.

تجمع مالکان پروژه دامون دریای ۲

به گزارش اتحادیه آزاد کارگران ایران، روز یکشنبه ۱۸ اردیبهشت‌ماه، شماری از خریداران پروژه دامون دریای ۲، در مقابل ساختمان سازمان منطقه آزاد کیش تجمع کردند.

معترضان در این تجمع خواستار اخذ تعهد کتبی از سوی سازندگان این پروژه به نفع سرمایه گذاران و ادامه و تکمیل پروژه مذکور شدند.

آنها همچنین می‌گویند سازندگان این پروژه ۱۰ سال است ملک را پیش فروش کرده‌ و تاکنون از انجام تعهد خود سر باز زده‌اند.

تجمع کارکنان بانک های زیر مجموعه بانک سپه در اصفهان

به گزارش اتحادیه آزاد کارگران ایران، امروز دوشنبه ۱۹ اردیبهشت ماه ۱۴۰۱، تعدادی از کارمندان بانک های زیرمجموعه بانک سپه اصفهان در این شهر دست به تجمع اعتراضی زدند.

بنابر این گزارش، تجمع این افراد در اعتراض به پایین بودن حقوق دریافتی و عدم رسیدگی به خواسته‌هایشان صورت گرفته است.

تجمع و اعتصاب کارگران پیمانکاری گچساران

به گزارش کبنا نیوز، روز یکشنبه ۱۸ اردیبهشت‌ماه، کارگران پیمانکاری پتروشیمی گچساران برای دومین روز متوالی در محوطه این شرکت دست به اعتصاب و تجمع زده و از ادامه فعالیت خود امتناع کردند.

کارگران می‌گویند به مطالبات آنها در خصوص افزایش دستمزد و پرداخت حقوق معوقه رسیدگی نشده و کارگران در نارضایتی بسر می‌برند با این حال پتروشیمی فراخوان به کارگیری نیروهای جدید داده است.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید