خبرگزاری هرانا

    خانه  > slide, اندیشه و بیان  >  میثم کاظمی به ۲۲ ماه حبس تعزیری محکوم شد

میثم کاظمی به ۲۲ ماه حبس تعزیری محکوم شد

خبرگزاری هرانا – میثم کاظمی، شهروند اهل بهبهان توسط شعبه ۱ دادگاه انقلاب بندرماهشهر به ۲۲ ماه حبس تعزیری محکوم شد. ۷ ماه و ۲ هفته از این حکم به حالت تعلیق در آمده است. در صورت تایید این حکم در مرحله تجدیدنظر ۱ سال و ۳ ماه حبس تعزیری در خصوص او قابل اجرا خواهد بود.

به گزارش خبرگزاری هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، میثم کاظمی، شهروند اهل بهبهان توسط دادگاه انقلاب بندرماهشهر به حبس محکوم شد.

بر اساس این حکم که توسط شعبه ۱ دادگاه انقلاب بندرماهشهر صادر و به وکیل مدافع این شهروند، ایمان سلیمانی ابلاغ شده، میثم کاظمی از بابت اتهامات “تبلیغ علیه نظام و به نفع گروه های معاند نظام و توهین به رهبری” به مجموعا ۲۲ ماه حبس تعزیری محکوم شده است. همچنین ۷ ماه و ۲ هفته از این حکم به حالت تعلیق در آمده است.

در صورت تایید این حکم در مرحله تجدیدنظر ۱ سال و ۳ ماه حبس تعزیری در خصوص او قابل اجرا خواهد بود. جلسه دادگاه رسیدگی به اتهامات آقای کاظمی در تاریخ ۲۵ بهمن‌ماه ۱۴۰۰ در شعبه اول دادگاه انقلاب بندرماهشهر برگزار شده بود.

میثم کاظمی در تاریخ ۱۳ آذرماه پس از حضور در شعبه ۴ بازپرسی دادسرای عمومی و انقلاب بهبهان به ریاست قاضی کاظم طیب بازداشت و به زندان این شهر منتقل شد. وی پیشتر جهت دفاع از اتهام “انتشار مطالب مربوط به بازداشت‌شدگان «اغتشاشات» ۲۶ تیر بهبهان” به این شعبه احضار شده بود. او در تاریخ ۲۹ آذرماه از زندان بهبهان به بازداشتگاه اداره اطلاعات اهواز منتقل شده و روز یکشنبه ۱۲ دیماه از بازداشتگاه اداره اطلاعات اهواز به زندان بهبهان بازگردانده شد.

آقای کاظمی نهایتا در تاریخ ۱۹ دیماه به صورت ویدئو کنفرانس توسط دادسرای عمومی و انقلاب بهبهان از بابت اتهامات “عضویت در گروه های مخالف نظام، ارتباط با شبکه های مخالف نظام، توهین به رهبری و فعالیت تبلیغی علیه نظام ” مورد تفهیم اتهام قرار گرفت. وی نهایتا در تاریخ ۱۳ بهمن ماه با تودیع قرار وثیقه ۶۰۰ میلیون تومانی به صورت موقت و تا پایان مراحل دادرسی آزاد شد.

در تاریخ ۲۶ تیرماه سال گذشته مردم بهبهان در میدان بانک ملی این شهر در اعتراض به “وضعیت نابسامان اقتصادی کشور” و “صدور حکم اعدام در پاسخ به اعتراضات مردمی ۹۸” اقدام به برگزاری تجمع اعتراضی کردند. شمار زیادی از شهروندان معترض در جریان این تجمع و تعدادی پس از پایان اعتراضات در منازل خود بازداشت شدند. هرانا پیشتر طی چند گزارش ضمن احراز هویت شماری از بازداشت شدگان از بازداشت ده‌ها شهروند در ارتباط با این اعتراضات خبر داد.

در جریان اعتراضات آبان ۹۸ نیز در بهبهان تعدادی از شهروندان ساکن این شهر ازجمله مهرداد دشتی نیا، محمود دشتی نیا، فرزاد انصاری فر، محمدحسین قنواتی، احسان عبدالله نژاد و محمد حشم دار با شلیک گلوله نیروهای امنیتی جان خود را از دست دادند. هرانا همچنین در تاریخ ۱ آبان‌ماه سال گذشته از صدور حکم ۱۰۹ سال حبس و ۲۵۹۰ ضربه شلاق برای ۳۶ تن از بازداشت شدگان اعتراضات آبان در بهبهان توسط شعبه ۱۰۲ دادگاه کیفری دو شهرستان بهبهان خبر داد.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید