خبرگزاری هرانا

    خانه  > slide, زندانیان  >  نگهداری در سرما همراه با توهین و تهدید؛ گزارشی از بند زندانیان سنی مذهب زندان رجایی شهر 

نگهداری در سرما همراه با توهین و تهدید؛ گزارشی از بند زندانیان سنی مذهب زندان رجایی شهر 

خبرگزاری هرانا – زندانیان سنی‌مذهب زندان رجایی‌شهر کرج در سرمای زمستان در شرایط نامناسب و در بندی که فاقد سیستم گرمایشی است، نگهداری میشوند. زندانیان ساکن در این بند در روزهای جمعه و شنبه گذشته با اجتماع در افسرنگهبانی به این معضل اعتراض کردند که این اقدام آنها با توهین و تهدید ولی محمدی مدیر داخلی زندان و رئیس اندرزگاه چهار خاتمه یافت.

به گزارش خبرگزاری هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، زندانیان محبوس در بند زندانیان سنی مذهب زندان رجایی شهر در شرایط نامناسب نگهداری میشوند.

این بند فاقد سیستم گرمایشی مناسب است و با توجه به سرمای زمستان این زندانیان در شرایط غیرانسانی تحمل حبس میکنند.

زندانیان ساکن در این بند در روزهای جمعه ۱ بهمن و شنبه ۲ بهمن ماه در اعتراض به این معضل در مقابل درب افسرنگهبادی اجتماع کردند که اعتراض آنها روز شنبه با تهدید ولی محمدی مدیر داخلی زندان و رئیس اندرزگاه چهار خاتمه یافت.

یک منبع نزدیک به خانواده یکی از این زندانیان با اشاره به اینکه اقدام اعتراضی زندانیان بعد از نامه نگاری های بی نتیجه متعدد آنها به مسئولان زندان صورت گرفته است، به هرانا گفت: «آقای محمدی با زندانیان سنی مذهب رجایی شهر برخورد توهین آمیزی دارد و این زندانیان از نظر روانی تحت فشار هستند. زندانیان چندین بار به حفاظت و بازرسی از بابت بدرفتاری و توهین های آقای محمدی اعتراض کرده اند که نتیجه ای نداشته و هر بار زندانی را مقصر دانسته اند.»

این منبع افزود: “علاوه بر این، مسئولان زندان لباسها و لوازمی که از خارج زندان و توسط خانواده زندانیان تهیه شده باشد را تایید نمی کند و به همین دلیل آنها در سرما فاقد لباس مناسب هستند.”

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید