خبرگزاری هرانا

    خانه  > سایر گروهها, کودکان  >  زنجان؛ کشته شدن یک کودک بر اثر تیراندازی ماموران نیروی انتظامی

زنجان؛ کشته شدن یک کودک بر اثر تیراندازی ماموران نیروی انتظامی

خبرگزاری هرانا – روز چهارشنبه ۲۹ دی ماه، در پی تیراندازی بی ضابطه ماموران نیروی انتظامی به یک خودرو در جاده زنجان – میانه، یک کودک ۷ ساله کشته شد.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از کردپا، روز چهارشنبه ۲۹ دی ۱۴۰۰، در پی تیراندازی بی ضابطه ماموران نیروی انتظامی به خودرو یک شهروند به نام “کمال پلنگی” در جاده زنجان – میانه، یک کودک ۷ ساله کشته شد.

هویت این کودک مزگین پلنگی، اهل روستای “ملا حسن” از توابع شهرستان ماکو عنوان شده است.

در این گزارش به نقل از یک منبع مطلع آمده است: “خانواده پلنگی هنگام بازگشت از تهران در جاده زنجان – میانه با گشت نیروی انتظامی مواجه و سیپان پلنگی فرزند کمال که راننده خودرو بوده به دلیل نداشتن گواهینامه اقدام به فرار کرده و مأموران نیروی انتظامی بدون اخطار قبلی خودرو را به رگبار بستند. در این حادثه، مزگین پلنگی جان خود را از دست داده و خواهرش به نام “فلک پلنگی” زخمی شده است”.

این منبع افزود: “جنازه مزگین پلنگی به پزشکی قانونی زنجان منتقل و خواهرش در یکی از بیمارستان‌های این شهر تحت مراقبت‌های ویژه پزشکی می‌باشد”.

تا لحظه انتشار این گزارش، جنازه مزگین پلنگی به خانواده‌اش تحویل داده نشده است.

در بخشی از گزارش سالانه وضعیت حقوق بشر در ایران ویژه سال ۲۰۲۱، به شهروندانی که توسط ارگان‌های نظامی کشته و یا زخمی شده‌اند پرداخته شده است.

در سال ۲۰۲۱ مجموعا ۲۴۲ شهروند هدف شلیک نیروهای نظامی قرار گرفتند که از میان آنها ۹۴ شهروند جان خود را از دست دادند که این آمار شامل جان باختن ۲۳ کولبر، ۳۱ سوختبر و ۴۰ شهروند میشود. ۱۴۸ شهروند نیز به واسطه شلیک بی ضابطه ارگانهای نظامی مجروح شدند که از این تعداد ۸۱ نفر کولبر، ۵۱ شهروند عادی و ۱۶ نفر سوخت بر هستند.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید