خبرگزاری هرانا

    خانه  > کارگران  >  فقدان ایمنی کار؛ مرگ و مصدومیت ۲۲ کارگر در شهرهای مختلف/ ۳ کارگر مفقود شدند

فقدان ایمنی کار؛ مرگ و مصدومیت ۲۲ کارگر در شهرهای مختلف/ ۳ کارگر مفقود شدند

خبرگزاری هرانا – امروز پنجشنبه ۲۳ دی‌، در سایه فقدان ایمنی محیط و شرایط کار، ۲۲ کارگر از جمله یک آتشنشان در شهرهای کرج، بوئین زهرا، اشتهارد و چهارباغ طی حوادثی جداگانه در حین کار دچار حادثه شدند. در این حوادث ۱ کارگر جان خود را از دست داده و ۲۱ کارگر دیگر مصدوم شدند. همچنین سه کارگر دیگر نیز در پی آتش سوزی یک کارخانه مفقود شدند. ایران در زمینه رعایت مسائل ایمنی کار در میان کشورهای جهان رتبه ۱۰۲ را به خود اختصاص داده ‌که رتبه بسیار پایینی است.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از ایمنا، امروز پنجشنبه ۲۳ دی‌ماه ۱۴۰۰، وقوع یک فقره حادثه آتش سوزی در کارخانه تصفیه روغن بوئین زهرا، مصدومیت ۵ کارگر از جمله ۱ آتش نشان و مفقود شدن سه کارگر دیگر را در پی داشت.

 رئیس مرکز مدیریت حوادث و اورژانس پیش بیمارستانی قزوین در این خصوص اظهار کرد: پس از اطلاع از این حادثه تعداد سه دستگاه آمبولانس از قزوین و سه دستگاه از بوئین زهرا و یک دستگاه اتولانس با تعداد ۲۰ نیروی تکنسین پزشکی و درمانی به محل حریق اعزام شدند تا مداوای مجروحان صورت گیرد.

سهیل سلطانی بیان کرد: این حادثه تاکنون مصدومیت ۴ کارگر را در پی داشته و یکی از آتش نشانان حاضر در محل حادثه نیز به دلیل استنشاق دود، مصدوم شده است.

سلطانی تصریح کرد: دو کارگر دچار سوختگی و جراحت از ناحیه قفسه سینه و دست شدند و یک کارگر دیگر نیز دچار تنگی نفس به دلیل استنشاق دود شده است.

به گفته رئیس مرکز مدیریت حوادث و اورژانس پیش بیمارستانی قزوین، دو نفر از کارگران در محل به صورت سرپایی درمان شدند و دو کارگر دیگر با آمبولانس‌های اورژانس پایگاه‌های آراسنج و بوئین زهرا به بیمارستان “امیرالمومنین” این شهر منتقل شده‌اند.

سلطانی با بیان اینکه حال عمومی دو مجروح اعزام شده به بیمارستان رو به بهبودی است، اظهار داشت: همچنین در پی این حادثه سه کارگر مفقود شده اند که به نظر می‌رسد کارگران جوشکار هستند؛ تلاش نیروهای امدادی برای اطلاع از وضعیت آنها کماکان ادامه دارد.

مصدومیت ۱۲ کارگر در کرج

به گزارش صدا و سیما، امروز پنجشنبه ۲۳ دی‌ماه ۱۴۰۰، فرمانده انتظامی کرج از مصدومیت ۱۲ کارگر در جریان آتش‌سوزی در یک کارخانه کارتن‌سازی واقع در محمدشهر کرج خبر داد.

علی قاسم‌پور با بیان این که علت این آتش‌سوزی نامشخص است، عنوان کرد: ۱۲ نفر از کارگران این کارخانه دچار دودگرفتگی شده بودند که توسط عوامل امدادی به بیمارستان شریعتی کرج انتقال یافتند.

فرمانده انتظامی کرج ضمن اشاره به اینکه پرونده‌ای برای پیگیری علت این آتش‌سوزی تشکیل و به مراجع مربوطه ارسال شده است، گفت: کارشناسان میزان خسارت وارده به کارخانه را در حدود ۸ میلیارد ریال برآورد کرده‌اند.

مصدومیت ۴ کارگر در اشتهارد

به گزارش ایسنا، امروز پنجشنبه ۲۳ دی‌ماه ۱۴۰۰، مدیرکل مدیریت بحران استانداری قزوین از مصدومیت ۴ کارگر طی حادثه ای در محل کارشان واقع در اشتهارد خبر داد.

قدرت‌الله مهدیخانی ضمن اشاره به اینکه به‌علت شدت حادثه امکانات اطفا حریق از شهرهای قزوین، البرز، الوند، اقبالیه، محمدیه، شهرک‌های صنعتی به محل حادثه اعزام شدند، عنوان کرد: صبح امروز پنج‌شنبه ۲۳ دی، یک شرکت صنعتی در اشتهارد دچار حریق شد؛ در این حادثه چهار کارگر مصدوم شدند.

مهدیخانی با بیان اینکه ۶ دستگاه وسیله نقلیه نیز دچار حریق شدند، در پایان گفت: علت وقوع این حادثه در دست بررسی است.

مصدومیت یک کارگر در چهارباغ

به گزارش مهر، امروز پنجشنبه ۲۳ دی‌ماه ۱۴۰۰، فرمانده انتظامی چهارباغ از مرگ یک کارگر ۲۷ ساله بر اثر سقوط بالابر بر روی سرش در این شهرستان خبر داد.

کامران چراغی اظهار کرد: در پی اعلام خبری مبنی بر سقوط یک دستگاه بالابر از پشت بام یک واحد مسکونی در روستای اقدسیه چهارباغ، عوامل گشت کلانتری ۱۱ به محل مورد نظر اعزام شدند.

وی بیان کرد: با حضور مأموران مشخص شد که در این حادثه یک کارگر ۲۷ ساله در حین کار به دلایل نامشخصی بالابر بر روی سرش سقوط کرده و نامبرده در دم جان باخته است.

فرمانده انتظامی چهارباغ با اشاره به انجام تحقیقات برای یافتن علت سقوط بالابر، تصریح کرد: در این خصوص پرونده ای تشکیل شده و پس از انجام مراحل به مراجع ذی‌ربط ارسال خواهد شد.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید