خبرگزاری هرانا

    خانه  > کارگران  >  مرگ و مصدومیت ۱۱ کارگر از جمله ۶ کارگر معدن در شهرهای مختلف

مرگ و مصدومیت ۱۱ کارگر از جمله ۶ کارگر معدن در شهرهای مختلف

خبرگزاری هرانا – امروز چهارشنبه ۲۲ دی‌ماه، در سایه فقدان ایمنی محیط و شرایط کار، چهار کارگر در شهرهای کرمانشاه، سردشت، آغاجاری و کردکوی حین انجام کار دچار حادثه شدند. طی این حوادث یک کارگر مصدوم و سه کارگر جان خود را از دست دادند. همچنین یک کارگر سیمبان در لاهیجان که پیشتر بر اثر حادثه کار، به کما رفته بود، پس از ۱۸۰ روز جان باخت. در خبری دیگر در پی گاز گرفتگی در معدنی در روستای طینوج در بخش دستجرد واقع در استان قم، ۱ معدنچی جان باخت و ۵ کارگر دیگر مصدوم شدند. ایران در زمینه رعایت مسائل ایمنی کار در میان کشورهای جهان رتبه ۱۰۲ را به خود اختصاص داده ‌که رتبه بسیار پایینی است.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از خبرگزاری ایلنا، یک کارگر ساختمانی در کرمانشاه به دلیل سقوط از ارتفاع ساختمان، جان خود را از دست داد.

علیرضا دلیری در مورد جزئیات حادثه اظهار داشت: این حادثه در بلوار نسترن شهر کرمانشاه برای یک کارگر ساختمانی رخ داد که از طبقه هفتم یک ساختمان در حال ساخت سقوط کرده و جان خود را از دست داد.

به گفته فرمانده انتظامی شهرستان کرمانشاه؛ جان‌باخته مردی ۳۴ساله‌ای بوده که جسد وی به پزشکی قانونی ارجاع داده‌ شد.

مصدومیت یک کارگر در سردشت

به گزارش خبرگزاری صداوسیما، ،رییس آتش نشانی سردشت گفت: صاحب ۵۰ ساله این ساختمان مسکونی هنگامی کە برای پوشش روی دیوار اقدام کردە بود بە دلیل نفوذ آب باران در زمین اطراف دیوار، همراه دیوار از ارتفاع ۴ متری سقوط کرد.

ارسلان پناهی افزود: وی پس از ریزش دیوار و سقوط زیر آوار ماند اما به شکل معجزه آسایی از مرگ نجات یافت و توسط نیروهای مردمی و امداد ونجات آتش نشانی از زیر آوار بیرون کشیده شد.

وی همچنین افزود:معاینات اولیه در محل نشان دهنده مجروحیت این فرد از ناحیە سر است و برای بررسی پزشکی توسط اورژانس ۱۱۵ بە بیمارستان امام خمینی سردشت منتقل شد.

پناهی در خصوص خسارات مالی این حادثه هم گفت: بخشی از ساختمانهای پایین دست به دلیل برخورد مصالح ساختمانی آسیب دیده اند که هنوز میزان خسارت توسط کارشناسان برآورد نشده است.

مرگ یک کارگر سیمبان در لاهیجان

به گزارش ایلنا، یک کارگر سیمبان شرکت توزیع برق در شهرستان لاهیجان بعد از ۱۸۰ روز کما درگذشت.

بر اساس این گزارش، اسماعیل زارع، سیمبان شرکت توزیع برق لاهیجان که در تاریخ ۱۸ تیر ماه سال جاری بر اثر برق گرفتگی دچار حادثه کار شده بود، بعد از حدود شش ماه در کما بودن، روز ۱۸ دی ماه در بیمارستانی در گیلان جان باخت.

به گفته یکی از کارگران؛ اسماعیل زارع، سیمبان خط گرم در شرکت توزیع برق لاهیجان است که به دلیل کمبود امکانات دچار برق گرفتگی شد.

مرگ و مصدومیت ۶ کارگر معدن روستای طینوج

به گزارش خبرگزاری صدا و سیما، گاز گرفتگی در یک معدن در روستای طینوج باعث کشته و مصدوم شدن ۶ کارگر این معدن شد.

رئیس مرکز مدیریت حوادث و فوریت های پزشکی قم گفت: سه شنبه ۲۱ دی ماه بر اثر حادثه گاز گرفتگی در معدن شن و ماسه در روستای طینوج در بخش دستجرد ۶ کارگر این معدن کشته و مصدوم شدند.

دکتر حمیدرضا باقری گفت: با اعلام حادثه به مرکز فوریت های پزشکی بلافاصله چهار دستگاه آمبولانس به محل اعزام شد.

به گفته رئیس مرکز حوادث و فوریت های پزشکی قم در این حادثه کارگری ۳۳ ساله بر اثر مسمومیت شدید با گاز مونوکسیدکربن جان خود را از دست داد.

آقای باقری گفت: چهار مصدوم حادثه پس دریافت اقدامات درمانی مناسب با کمک کارشناسان فوریت های به بیمارستان منتقل شدند و یک مصدوم بد حال هم بوسیله اورژانس هوایی اعزام شد.

مرگ یک کارگر در شرکت نفت آغاجاری

به گزارش رکنا، یکی از کارکنان شرکت نفت آغاجاری در استان خوزستان بر اثر حادثه کار جان خود را از دست داد.

بر اساس این گزارش، یکی از کارکنان اداره اندازه گیری ذخایر نفتی به نام پیمان جوادی بر سر یکی از چاه های شرکت نفت آغاجاری دچار حادثه شد و جان باخت.

گفتنی است، این دومین حادثه منجر به فوت در ۴۸ ساعت گذشته در صنعت نفت است. در حادثه آتش سوزی دوشنبه شب در پتروشیمی شازند نیز یکی از کارکنان این شرکت بنام علی علیدادی در حین کار جان خود را از دست داد.

مرگ یک کارگر در شهرستان کردکوی

به گزارش رکنا، امروز چهارشنبه ۲۲ دی ماه ۱۴۰۰، شهردار کردکوی گفت: کارگر واحد موتوری شهرداری کردکوی در استان گلستان دراثر حادثه کار جان خود را از دست داد.

محمد ابراهیم جرجانی اظهارکرد: شهرام رعیت از کارگران واحد موتوری شهرداری کردکوی که درحال نظافت ماشین حمل زباله بود بر اثر در رفتن جک ماشین حمل زباله جان خود را از دست داد.

وی ادامه داد: این حادثه در ساختمان واحد موتوری شهرداری کردکوی اتفاق افتاد در حالی که ماشین حمل زباله مشکل فنی خاصی نداشت.

شهرام رعیت ۳۰ ساله مجرد و از نیروهای خدمات شهرداری کردکوی بوده است.

 

 

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید