خبرگزاری هرانا

    خانه  > کارگران  >  معوقات مزدی کارگران شهرداری های آبادان و شهرکرد

معوقات مزدی کارگران شهرداری های آبادان و شهرکرد

خبرگزاری هرانا – دست‌کم ۱۶۰ کارگر پیمانکاری فضای سبز شهرداری شهرکرد، ۴ ماه حقوق پرداخت نشده خود را از پیمانکار طلب دارند. بعلاوه دو ماه حقوق و بخشی از حق بیمه کارگران شهرداری آبادان پرداخت نشده است.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از ایلنا، کارگران فضای سبز شهرداری شهر کرد از عدم پرداخت ۴ ماه حقوق خود گلایه‌مندند.

در این گزارش به نقل از یک منبع کارگری آمده است: چندین ماه است مطالبات مزدی دست‌کم ۱۶۰ کارگر پیمانکاری فضای سبز شهرداری شهر کرد با تاخیر پرداخت می‌شود، علاوه بر این، بخشی از بیمه کارگران به تامین اجتماعی پرداخت نشده است.

به گفته وی؛ علارغم پیگیری‌های مکرر کارگران شهرداری شهر کرد برای دریافت حقوق، هنوز مسئولان این شهر پاسخ قانع کننده‌ای به در خواست‌های آنها نداده‌اند و مرتب وعده پرداخت حقوق در روز‌های آینده را به آنها می‌دهند.

او با بیان اینکه کارگران فضای سبز شهرداری شهر کرد از کار با پیمانکاران خسته شده‌اند و به دنبال عقد قرارداد مستقیم با شهرداری هستند، افزود: مسئولان باید بحث تبدیل وضعیت استخدامی کارگران را برای همه کارگران پیمانکاری انجام دهند تا امنیت شغلی پیدا کنند.

وی در ادامه تصریح کرد: کارگران پیمانکاری در شرایطی به کار روزانه خود ادامه می‌دهند که بیشتر آنها در تامین نیازهای ضروری خانواده‌هایشان دچار مشقت هستند. ما انتظار داریم شهرداری نظارت خود را بر کار پیمانکاران بیشتر کند.

معوقات مزدی کارگران شهرداری آبادان

به گزارش ایلنا، دستکم دو ماه حقوق و چندین ماه حق بیمه کارگران شهرداری آبادان پرداخت نشده است.

بر اساس این گزارش، مسئولان مربوطه علت تاخیر در پرداخت مطالبات کارگران را ” کاهش درآمد شهرداری آبادان” عنوان می کنند.

کارگران شهرداری آبادان در این خصوص گفتند: شهرداری دچار کمبود منابع مالی است به همین دلیل هر ماه امکان پرداخت حقوق ندارد.

آنها ادامه دادند: هم اکنون در مجموعه شهرداری آبادان نزدیک به “دو هزار کارگر” به صورت قراردادی مشغول کارند که نگران تامین نیازهای خانواده‌های خود هستند.

یکی از کارگران با اشاره به اینکه برای پرداخت به موقع حقوق بارها با مسئولان شهری شهر آبادان صحبت کرده‌ایم، افزود: مسئولان شهری همواره می‌گویند که این واحد خدمات شهری چندین سال است در دریافت عوارض و بدهی‌های خود از ادارات بخش خصوصی و نهادهای دولتی دچار مشکل است؛ در حال حاضر جدا از معوقات مزدی دو ماهه، شهرداری در زمینه پرداخت حق بیمه کارگران نیز با مشکل روبرو است.

او عنوان کرد: اگر شهرداری مطالبات مزدی‌ و بیمه‌ای مان را کامل پرداخت کند، از این وضعیت خارج می‌شویم ولی  با توجه به بدهی سنگین پالایشگاه آبادان و شرکت پتروشیمی بعید می‌دانم شهردای بتواند به این زودی بدهی خود را بابت عوارض آلایندگی دریافت کند؛ بنابراین مشکل و شرایط کارگران شهرداری آبادان همچنان ادامه‌دار است.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید