خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]
امروز سه شنبه ۲۵ آبان ۱۴۰۰, 4th of December 2021      آخرين بروز رسانی در ۱۴۰۰/۰۸/۲۵ ساعت ۱۵:۴۸:۳۰

    خانه  > slide, اعدام  >  نقض حکم اعدام حسین خیری، زندانی سیاسی در دیوان عالی کشور

نقض حکم اعدام حسین خیری، زندانی سیاسی در دیوان عالی کشور

خبرگزاری هرانا – حکم اعدام حسین خیری زندانی سیاسی، توسط دیوان عالی کشور نقض شد. وی پیشتر توسط شعبه ۲۶ دادگاه انقلاب تهران از بابت اتهام “محاربه از طریق تخریب اموال مردم به قصد مقابله با نظام” به اعدام محکوم شده بود.

به گزارش خبرگزاری هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، حکم اعدام حسین خیری زندانی سیاسی، توسط دیوان عالی کشور نقض شد.

بابک پاکنیا وکیل دادگستری، با انتشار توئیتی از پذیرش فرجام خواهی و نهایتا نقض حکم صادره علیه این زندانی سیاسی در دیوان عالی کشور خبر داد.

این وکیل دادگستری در تیرماه امسال از صدور حکم اعدام، برای حسین خیری توسط شعبه ۲۶ دادگاه انقلاب تهران از بابت اتهام “محاربه از طریق تخریب اموال مردم به قصد مقابله با نظام” خبر داده بود.

همزمان هفت هم پرونده حسین خیری به نام های مجید کهراری، فردین عسگری، نیما حیدری، میلاد کرمی، محمود کرمی و دو متهم دیگر این پرونده از بابت اتهاماتی همچون محاربه و اجتماع و تبانی علیه امنیت ملی، توسط شعبه ۲۶ دادگاه انقلاب تهران و به ریاست قاضی ایمان افشاری، مجموعا به ۳۴ سال و شش ماه حبس محکوم شدند.

بابک پاکنیا پیشتر در واکنش به حکم صادره برای آقای خیری، با بیان اینکه “ایرادات شکلی زیادی در پرونده وجود دارد” و همچنین “عنوان محارب، قابلیت انطباق با اعمال انجام شده توسط این زندانی سیاسی را ندارد” از امکان نقض حکم اعدام وی در دیوان عالی کشور، ابراز امیدواری کرده بود.

حسین خیری، ۳۲ ساله به همراه هفت هم پرونده ای دیگر خود، اوایل سال ۹۹ توسط نیروهای امنیتی در تهران بازداشت شدند.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید