خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]
امروز دوشنبه ۲۴ آبان ۱۴۰۰, 27th of November 2021      آخرين بروز رسانی در ۱۴۰۰/۰۸/۲۴ ساعت ۲۳:۰۵:۰۳

    خانه  > بهداشت و محیط زیست, سایر گروهها  >  مجازات جایگزین حبس؛ یک شکارچی غیرمجاز در بوشهر به ساخت آبشخور برای حیات وحش محکوم شد

مجازات جایگزین حبس؛ یک شکارچی غیرمجاز در بوشهر به ساخت آبشخور برای حیات وحش محکوم شد

خبرگزار هرانا – یک شکارچی غیرمجاز در بوشهر توسط دادگاه عمومی بخش شبانکاره به ساخت ۳۰ آبشخور برای حیات وحش منطقه گلدشت و میلک شهرستان دشتستان، بدل از ۶ ماه حبس تعزیری محکوم شد.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از رکنا، رئیس اداره حقوقی اداره کل حفاظت محیط زیست استان بوشهر از صدور حکم جایگزین حبس برای یک شکارچی غیر مجاز خبر داد.

وی در این خصوص اعلام کرد: “مجتبی سهرابی دادرس دادگاه عمومی بخش شبانکاره یک متخلف محیط زیست را به ساخت ۳۰ آبشخور برای پرندگان در منطقه گلدشت و میلک شهرستان دشتستان محکوم کرد”.

سیروس کرمی با اشاره به اینکه این شکارچی متخلف به شکار غیرمجاز ۱۰ قطعه تیهو متهم بود، افزود: “او آبشخورها را با هماهنگی و نظارت اداره حفاظت محیط زیست شهرستان دشتستان و انجمن حیات سبز لیان بوشهر در مدت ۲ ماه به عنوان جایگزین ۶ ماه حبس تعزیری خواهد ساخت”.

رئیس اداره حقوقی اداره کل حفاظت محیط زیست استان بوشهر ادامه داد: “این سومین حکم سبز امسال در شعبه اول دادگاه عمومی شبانکاره است”.

گفتنی است با تصویب قانون مجازات اسلامی جدید در فصل نهم آن به مجازات‌های جایگزین اشاره شده است.

بر اساس این قانون قضات می‌توانند با توجه به شرایط متهم و داشتن برخی شروط از مجازات‌های جایگزین حبس استفاده کنند؛ به عنوان مثال یکی از شروط اجرای این قانون رضایت داشتن فرد محکوم است.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید