خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > کارگران, کودکان  >  مرگ و مصدومیت چهار کارگر از جمله یک کودک کار در سایه فقدان ایمنی کار

مرگ و مصدومیت چهار کارگر از جمله یک کودک کار در سایه فقدان ایمنی کار

خبرگزاری هرانا – روز یکشنبه ۹ آبان، در سایه فقدان ایمنی محیط کار، ۴ کارگر در شهرهای ارومیه و کرمان دچار حادثه شدند. طی این حوادث دو کارگر جان خود را از دست داده و ۲ کارگر دیگر از جمله یک کودک کار دچار مصدومیت شدند. ایران در زمینه رعایت مسائل ایمنی کار در میان کشورهای جهان رتبه ۱۰۲ را به خود اختصاص داده ‌که رتبه بسیار پایینی است.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از رکنا، روز یکشنبه ۹ آبان ۱۴۰۰، یک کودک کار در ارومیه دچار مصدومیت شد.

بر اساس این گزارش، روز گذشته در ارومیه یک شاگرد مکانیک ۱۰ تا ۱۲ ساله در حین تعمیر خودروی سواری دچار آتش سوزی و مصدوم شد.

مرگ و مصدومیت ۳ کارگر در کرمان

به گزارش رکنا، مدیرعامل سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی شهرداری کرمان، از حادثه‌دیدگی سه کارگر در یک کارگاه تولید سرکه و مرگ یک نفر از آن‌ها خبر داد.

رضا میرزایی افزود: در ساعت ١٣:١۵ دقیقه ظهر دیروز، نهم آبان‌ماه طی یک تماس تلفنی، از سقوط سه نفر از کارکنان یک کارگاه تولید سرکه به داخل مخزن بزرگ نگهداری سرکه باخبر شدیم.

وی ادامه داد: آتش‌نشانان در این عملیات، سه کارگر این کارگاه را که برای انجام امور تمیزکاری وارد این مخزن شده و دچار حادثه شده بودند، خارج کردند.

میرزایی خاطرنشان کرد: این سه نفر، در حین لایروبی و تمیزکاری داخل مخزن، دچار حادثه شدند که هر سه نفر توسط آتش‌نشانان از مخزن خارج شدند اما متأسفانه یک نفر از آنها فوت کرد و دو نفر دیگر مصدوم شدند.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید