خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]
امروز دوشنبه ۳ آبان ۱۴۰۰, 27th of November 2021      آخرين بروز رسانی در ۱۴۰۰/۰۸/۰۳ ساعت ۱۳:۲۲:۳۷

    خانه  > slide, زندانیان  >  اعزام سعید اقبالی از زندان رجایی شهر کرج به بیمارستان

اعزام سعید اقبالی از زندان رجایی شهر کرج به بیمارستان

خبرگزاری هرانا – سعید اقبالی، فعال مدنی روز شنبه ۱ آبان‌ماه از زندان رجایی شهر کرج به بیمارستان امیراعلم تهران اعزام شد. در جریان این اعزام، پزشک متخصص دستور به انجام عمل جراحی داده‌، اما به دلیل عفونت شدید در ناحیه گوش جراحی تا زمان برطرف شدن آن به تعویق خواهد افتاد.

به گزارش خبرگزاری هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، روز شنبه ۱ آبان‌ماه ۱۴۰۰، سعید اقبالی، فعال مدنی از زندان رجایی شهر کرج به بیمارستان امیراعلم تهران اعزام شد.

در جریان این اعزام، پزشک متخصص دستور به انجام عمل جراحی داده‌، اما به دلیل عفونت شدید در ناحیه گوش جراحی تا زمان برطرف شدن آن به تعویق خواهد افتاد. یک منبع مطلع در خصوص وضعیت آقای اقبالی به هرانا گفت: «آقای اقبالی در این زمان سی تی اسکن شده و سر و گوش او مجددا معاینه شد. به دلیل آسیب به ماهیچه‌های گوش میانی و استخوان این ناحیه نیازمند به انجام عمل جراحی است به همین دلیل پزشک متخصص آنتی بیوتیک و داروهای قوی برای کاهش عفونت و ممکن شدن عمل جراحی تجویز کرده است.»

این فعال مدنی زندانی در تاریخ ۳۱ شهریورماه نیز جهت معاینه از زندان رجایی شهر کرج به پزشکی قانونی اعزام شده بود. در جریان این اعزام، تشخیص پزشک بیمارستان امیراعلم تهران در خصوص آسیب جبران ناپذیر به پرده میانی گوش و از دست دادن بخشی از شنوایی گوش راست تایید شده و به پزشک متخصص دیگری ارجاع داده شد.

آقای اقبالی در تاریخ  ۲۹ خردادماه امسال پس از بیش از ۸ ماه محرومیت از رسیدگی پزشکی به بیمارستان امیراعلم تهران منتقل و پس از معاینه توسط پزشک و تجویز دارو به زندان بازگردانده شد. به گفته پزشک متخصص به دلیل آسیب جدی به پرده میانی گوش و شدت گرفتن عفونت در این ناحیه در اثر عدم رسیدگی به موقع، میزان شنوایی از دست رفته که بیش از ۷۰ درصد بوده دیگر برگشت پذیر نیست و در صورتی که عفونت این ناحیه با دارو کنترل نشود جهت جلوگیری از گسترش تا دو ماه آینده نیاز به عمل جراحی خواهد داشت.

سعید اقبالی در تاریخ ۱۲ بهمن ۹۶ توسط ماموران اداره اطلاعات در منزل خود در کرمانشاه بازداشت و به بازداشتگاه وزارت اطلاعات موسوم به بند ۲۰۹ زندان اوین منتقل شد. آقای اقبالی در تاریخ ۲۲ فروردین ۹۷ با تودیع وثیقه ۱۰۰ میلیون تومانی از زندان آزاد شد.

این فعال مدنی شهریورماه ۹۸ توسط شعبه ۲۸ دادگاه انقلاب تهران به ریاست قاضی محمد مقیسه از بابت اتهام “اجتماع و تبانی به قصد اقدام علیه امنیت کشور” به ۵ سال حبس تعزیری و از بابت اتهام “فعالیت تبلیغی علیه نظام” به یک سال حبس تعزیری محکوم شد. این حکم در مرحله تجدیدنظر توسط شعبه ۳۶ دادگاه تجدیدنظر استان تهران عینا تایید شد. با استناد به ماده ۱۳۴ قانون مجازات اسلامی، مجازات اشد یعنی ۵ سال حبس تعزیری از بابت اتهام “اجتماع و تبانی به قصد اقدام علیه امنیت کشور” برای وی قابل اجرا است.

سعید اقبالی نهایتا روز یکشنبه ۱۱ خردادماه ۱۳۹۹ پس از حضور در واحد اجرای احکام دادسرای اوین بازداشت و جهت تحمل دوره محکومیت خود به زندان اوین منتقل شد.

وی در تاریخ ۲ فروردین ماه، از زندان اوین به زندان رجایی شهر کرج تبعید و در تاریخ ۱۷ فروردین‌ماه، ۱۶ روز پس از تبعید و نگهداری در یک سلول انفرادی، به بند عمومی این زندان منتقل شد.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید