خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > کارگران  >  مرگ دو کارگر در سایه فقدان ایمنی کار

مرگ دو کارگر در سایه فقدان ایمنی کار

خبرگزاری هرانا – روز جمعه ۳۰ مهرماه، در سایه فقدان ایمنی محیط و شرایط کار، دو کارگر در شهرهای اراک و ارومیه دچار حادثه شده و جان خود را از دست دادند. ایران در زمینه رعایت مسائل ایمنی کار در میان کشورهای جهان رتبه ۱۰۲ را به خود اختصاص داده ‌که رتبه بسیار پایینی است.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از خبرگزاری صدا و سیما، روز جمعه ۳۰ مهرماه ۱۴۰۰، یک کارگر در شهرستان اراک بر اثر سقوط در حین نظافت راه پله های یک ساختمان در حال ساخت، جان باخت.

معاون اجتماعی فرماندهی انتظامی استان مرکزی در این باره گفت:‌ بعد از ظهر روز گذشته گزارشی از یک مورد سانحه منجر به فوت در شهرک قائم شهرستان اراک به پلیس گزارش شد.

محمود خلجی افزود:‌ با حضور تیم انتظامی در محل و در انجام تحقیقات مقدماتی صورت گرفته مشخص شد که کارگری ۴۰ ساله در حال نظافت راه پله یک ساختمان در حال ساخت بوده که سقوط می کند و به شدت مصدوم می شود.

این مقام انتظامی اضافه کرد:‌ متاسفانه بعد از گذشت چند ساعت از انتقال فرد مصدوم به مرکز درمانی،‌ این فرد به علت شدت جراحات وارده جان خود را از دست داد که در این خصوص پرونده ای تشکیل و در حال سیر مراحل قانونی است.

مرگ یک کارگر در ارومیه

به گزارش کردپا، روز جمعه ۳۰ مهرماه ۱۴۰۰، یک کارگر در شهرستان ارومیه در حین کار جان خود را از دست داد.

بر اساس این گزارش هویت کارگر مذکور محمود سلیمی اهل روستای “رزگه” از توابع منطقه مرگور ارومیه عنوان شده است.

در این گزارش آمده است، این کارگر بر اثر حادثه ریزش دیوارهای چاهی در روستای موانا جان خود را از دست داده و جسد وی توسط ساکنین روستا از چاه بیرون آورده شده است.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید