خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]
امروز یکشنبه ۱۱ مهر ۱۴۰۰, 27th of October 2021      آخرين بروز رسانی در ۱۴۰۰/۰۷/۱۱ ساعت ۱۷:۳۴:۴۸

    خانه  > slide, زنان  >  قتل با انگیزه ناموسی؛ دختر جوان توسط پدرش به آتش کشیده شد

قتل با انگیزه ناموسی؛ دختر جوان توسط پدرش به آتش کشیده شد

خبرگزاری هرانا – یک پزشک جراح، با انتشار پستی در صفحه شخصی خود، از به آتش کشیده شدن یک دختر جوان توسط پدرش به ظن داشتن دوست پسر خبر داد. این دختر ۲۲ ساله با ۸۵ درصد سوختگی، علیرغم تلاش کادر درمان، ساعاتی پیش جان خود را از دست داد با این حال به گفته این پزشک، پدر دختر جوان آزاد است. در قوانین ایران مواردی در نظر گرفته شده تا افرادی که مرتکب “قتل‌های ناموسی” می‌شوند را از مجازات‌های سنگین معاف کند.

به گزارش خبرگزاری هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، امروز یکشنبه ۱۱ مهرماه ۱۴۰۰، یک پزشک جراح از مرگ یک دختر جوان در پی به آتش کشیده شدن توسط پدرش خبر داد.

ایمان نوابی پزشک جراح، با انتشار پستی در صفحه شخصی خود با اعلام این خبر دلیل به آتش کشیده شدن این دختر جوان ۲۲ ساله توسط پدرش را “داشتن دوست پسر” عنوان کرده و از آزاد بودن پدر خبر داده است. به گفته وی، دختر جوان پس از تحمل درد بسیار که تنها در جراحی اولیه شامل برداشتن تمامی مناطق سوخته و قطع هر دو دست بود، جان خود را از دست داده است.

هویت قربانی، شهر محل وقوع و جزییات بیشتر این واقعه توسط هرانا در حال بررسی است.

لازم به ذکر است بر اساس قانون مجازات اسلامی پدری که فرزندش را بکشد در صورت محکومیت در دادگاه به پرداخت دیه و حبس محکوم می‌شود. در برخی موارد پدران، پس از بررسی این موضوع که پدر به دلیل قتل فرزند اعدام نمی‌شود دست به قتل زده‌اند.

از سوی دیگر در قوانین ایران مواردی در نظر گرفته شده تا افرادی که مرتکب “قتل‌های ناموسی” می‌شوند را از مجازات‌های سنگین معاف کند.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید