خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > بهداشت و محیط زیست  >  چهارمحال و بختیاری؛ مجروح شدن یک محیط بان در پی درگیری با شکارچیان غیرمجاز

چهارمحال و بختیاری؛ مجروح شدن یک محیط بان در پی درگیری با شکارچیان غیرمجاز

خبرگزاری هرانا – روز جمعه ۲۶ شهریورماه، یک محیطبان در پی درگیری با شکارچیان غیرمجاز در منطقه حفاظت شده تنگ صیاد واقع در استان چهارمحال و بختیاری، بر اثر شلیک گلوله مصدوم شد.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از دیده بان محیط زیست ایران، امروز جمعه ۲۶ شهریور ۱۴۰۰، یک محیطبان در پی درگیری با شکارچیان غیرمجاز در منطقه حفاظت شده تنگ صیاد واقع در استان چهارمحال و بختیاری، بر اثر شلیک گلوله مصدوم شد.

بر اساس این گزارش، عصر امروز دو تن از نیروهای محیط زیست منطقه حفاظت شده تنگ صیاد حین گشت‌زنی متوجه حضور دو شکارچی در این منطقه شده و جهت برخورد قانونی با متخلفین وارد عمل شدند. در حین تعقیب شکارچیان از یکدیگر جدا شده و هرکدام به‌سمتی متواری شدند.

یکی از ماموران که زودتر به یکی از شکارچیان رسیده بود، درحالیکه اسلحه او را گرفته و سعی در بازداشت وی داشت، نفر دوم که در گوشه‌ای مخفی شده بود به محیط‌بان مصطفی شمس حمله‌ور شده و بعد از اینکه محیط‌بان روی زمین می‌افتد از فاصله نزدیک به پای چپ وی شلیک می‌کند.

پس از این حادثه، شکارچیان از محل متواری شده و محیط‌بان مجروح به وسیله عوامل اورژانس به بیمارستان شهرکرد منتقل شد.

مدیر کل حفاظت محیط زیست چهارمحال‌وبختیاری در این خصوص گفت: “خوشبختانه وضعیت خونریزی و جراحت محیط‌بان شمس تثبیت شده و به گفته پزشکان خطر جانی وی را تهدید نمی‌کند”.

شهرام احمدی اظهار داشت: “سایر مراحل تشخیصی و درمانی محیط‌بان مجروج نیز تحت نظر پزشکان ادامه دارد”.

با دستور معاون دادستان استان، بررسی‌های انتظامی جهت شناسایی و دستگیری متخلفین آغاز شده است.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید