خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > slide, اندیشه و بیان, کارگران  >  تداوم بازداشت امیرعباس آزرم وند در زندان اوین

تداوم بازداشت امیرعباس آزرم وند در زندان اوین

خبرگزاری هرانا – امیرعباس آزرم وند، روزنامه‌نگار و فعال کارگری با گذشت ۵ روز از زمان دستگیری، در بازداشتگاه وزارت اطلاعات موسوم به بند ۲۰۹ زندان اوین در بازداشت بسر میبرد. تداوم بازداشت این فعال کارگری در شرایطی است که پیشتر برای او قرار وثیقه صادر شده بود. آقای آزرم وند روز چهارشنبه ۱۰ شهریورماه توسط نیروهای امنیتی در منزل شخصی خود در تهران بازداشت شد.

به گزارش خبرگزاری هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، امروز دوشنبه ۱۵ شهریورماه ۱۴۰۰، امیرعباس آزرم وند، با گذشت ۵ روز از زمان بازداشت در بازداشتگاه وزارت اطلاعات موسوم به بند ۲۰۹ زندان اوین بسر می برد.

پرونده آقای آزرم وند در شعبه ۲ بازپرسی دادسرای اوین به ریاست قاضی حاجی مرادی تحت بررسی قرار دارد. به گفته یک منبع مطلع روز شنبه ۱۳ شهریورماه پس از مراجعه خانواده این شهروند به آنها گفته شده بود که قرار وثیقه ۵۰۰ میلیون تومانی صادر شده است. پس از مراجعه مجدد خانواده به منظور درخواست کاهش مبلغ وثیقه به دلیل عدم توانایی مالی به آنها گفته شده است که وی تحت بازجویی است و فعلا هیچ وثیقه‌ای پذیرفته نمی‌شود.

تا زمان تنظیم این گزارش از دلایل بازداشت و اتهامات مطروحه علیه این شهروند اطلاعی در دست نیست.

امیرعباس آزرم وند، روزنامه‌نگار و فعال کارگری صبح روز چهارشنبه ۱۰ شهریورماه ۱۴۰۰، توسط نیروهای امنیتی در منزل خود در تهران بازداشت شد.

آقای آزروم وند پیشتر نیز سابقه بازداشت به دلیل فعالیت‌های خود را داشته است. وی در آذرماه ۹۷ و دیماه سال گذشته توسط نیروهای امنیتی به صورت کوتاه مدت بازداشت شده بود.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید