خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > سایر گروهها  >  صدور حکم شلاق برای دو متهم تبعه چین در تهران

صدور حکم شلاق برای دو متهم تبعه چین در تهران

خبرگزاری هرانا – دو مرد تبعه کشور چین که چندی پیش در پی انتشار تصاویری از دختران ایرانی در کاشان بازداشت شده بودند، با حکم دادگاه کیفری دو تهران، به تحمل ضربات شلاق در کنار سایر مجازات‌ها محکوم شدند. این در حالی است که کنوانسیون بین المللی حقوق مدنی و سیاسی صراحتا استفاده از مجازات های تحقیر آمیز و نافی کرامت انسانی مانند شلاق را ممنوع کرده است.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان، دو شهروند چینی توسط دادگاه کیفری دو تهران به تحمل ضربات شلاق محکوم شدند.

در این گزارش به نقل از مهدی عزیزی زاده، وکیل این دو متهم آمده است: در مرحله بدوی دادگاه، موکلانم که تبعه کشور چین هستند، به تحمل ضربات شلاق، حبس و جزای نقدی محکوم شده اند.

وی از ارائه جزئیات بیشتر در خصوص این پرونده خودداری و در پایان عنوان کرد: “این حکم قطعی نیست و قرار است نسبت به تجدید نظر خواهی اقدام شود”.

در پی انتشار ویدیوهایی از یک جوان چینی در شبکه های اجتماعی و ادعای وی مبنی بر داشتن ارتباطش با تعدادی از دختران و زنان ایرانی، دادستان انقلاب کاشان در تاریخ ۱۱ خردادماه، از بازداشت او در عوارضی کاشان خبر داده بود.

لازم به ذکر است ایران از معدود کشورهایی است که کماکان از مجازات های تحقیرآمیز استفاده می کند این در حالی است که میثاق بین المللی حقوق مدنی و سیاسی صراحتا استفاده از مجازات های غیر انسانی و موهن از جمله اعدام و شلاق را ممنوع کرده است.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید