خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > اصناف, سایر گروهها, کارگران  >  دستکم ۶ تجمع اعتراضی برگزار شد

دستکم ۶ تجمع اعتراضی برگزار شد

خبرگزاری هرانا – طی روز گذشته و امروز دوشنبه ۱ شهریورماه، شماری از کارگران منطقه ویژه پارس (عسلویه)، در محل کار خود، جمعی از پرستاران تامین اجتماعی در شهرهای تهران و ساری در مقابل سازمان تامین اجتماعی این شهرها، گروهی از کادر درمان بابل در محوطه بیمارستان روحانی این شهر، تعدادی از کارگران فضای سبز شهرداری کوت عبدالله در مقابل شهرداری این شهر و جمعی از مالباختگان شرکت سرمایه‌گذاری مسکن پردیس رشت در مقابل دفتر این شرکت، در تجمعاتی اعتراضی خواستار رسیدگی به مطالبات خود شدند.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل ایلنا، امروز دوشنبه یکم شهریور ۱۴۰۰، جمعی از پرستاران تامین اجتماعی در شهرهای تهران و ساری، در مقابل سازمان تامین اجتماعی این شهرها دست به تجمع اعتراضی زدند.

معترضان خواهان همسان‌سازی حقوق خود با پرستاران شاغل در علوم پزشکی هستند؛ چراکه حقوق علوم‌پزشکی‌ها بر اساس سوابق کاری یکسان تا ۲ برابر کادر تامین اجتماعی است.

بر این اساس، پرستاران تامین اجتماعی خواهان برقراری فوق‌العاده ویژه برای خود همانند کادر درمان علوم پزشکی هستند اما به گفته آنها به دلیل اینکه سازمان تامین اجتماعی از سال ۸۶ احکام فوق العاده جذب را از حکم حقوقی خارج کرد، آیتم‌های فوق‌العاده ویژه و فوق‌العاده خاص امکان اعمال را ندارند.

به همین دلیل حقوق پرستاران تامین اجتماعی قابلیت ترمیم متناسب با واقعیت‌های معیشتی و خط فقر ۱۰ میلیون تومانی را ندارد.

پرستاران تامین اجتماعی حاضر در این تجمع اعلام کردند که حقوق آنها زیر خط فقر قرار دارد و سازمان باید برای ترمیم آن، آستین بالا بزند؛ بویژه اینکه پرستاران درگیر «پیک پنجم کرونا» هستند.

به گفته پرستاران این در حالی است که کادر درمان علوم پزشکی به دنبال فوق‌العاده خاص هستند تا یکبار دیگر ترمیم حقوق داشته باشند.

تجمع کادر درمان بیمارستان بابل

به گزارش اتحادیه آزاد کارگران ایران، امروز دوشنبه ۱ شهریور ۱۴۰۰، شماری از کادر درمان بابل در مقابل مرکز آموزشی درمانی روحانی این شهر دست به تجمع زدند.

بر اساس این گزارش، تجمع این افراد در اعتراض به عدم رسیدگی به مطالبات آنها صورت گرفته است.

تجمع کارگران فضای سبز شهرداری کوت عبدالله

به گزارش اتحادیه آزاد کارگران ایران، روز یکشنبه ۳۱ مرداد ۱۴۰۰، شماری از کارگران فضای سبز شهرداری کوت عبدالله در مقابل شهرداری این شهر تجمع کردند.

بر اساس این گزارش، تجمع این کارگران در اعتراض به عدم پرداخت معوقات مزدی و مطالبات دیگر آنها صورت گرفته است.

این کارگران می‌گویند حقوق آذر و دی‌ماه ۹۹، تسویه کامل سال گذشته و همچنین حقوق عقب مانده ی سال جاری از اهم مطالباتآنها هستند.

تجمع شماری از کارگران منطقه ویژه پارس (عسلویه)

به گزارش ایلنا، امروز دوشنبه ۱ شهریور ماه ۱۴۰۰، شماری از کارگران منطقه ویژه پارس (عسلویه)، در اعتراض به عدم رسیدگی به مطالبات خود در این محل تجمع کردند.

بنابر این گزارش، این کارگران خواستار اجرا طرح طبقه‌بندی مشاغل، اجرای طرح بیمه تکمیلی و همچنین پرداخت پاداش نیمه دوم سال ۹۹ خود هستند.

تجمع مالباختگان شرکت سرمایه گذاری مسکن پردیس رشت

به گزارش اتحادیه آزاد کارگران ایران، روز دوشنبه ۱ شهریور ۱۴۰۰، جمعی از مالباختگان شرکت سرمایه‌گذاری مسکن پردیس رشت در مقابل دفتر این شرکت دست به تجمع زدند.

بر اساس این گزاش، تجمع این افراد در اعتراض به عدم رسیدگی به مطالبات آنها صورت گرفته است.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید