خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > اصناف, سایر گروهها, کارگران  >  دستکم ۱۰ تجمع اعتراضی برگزار شد

دستکم ۱۰ تجمع اعتراضی برگزار شد

خبرگزاری هرانا – امروز دوشنبه ۴ مردادماه، شماری از کارگران شرکت کشت و صنعت نیشکر هفت تپه، برای چهاردهمین روز متوالی در محوطه این شرکت، تعدادی از کارکنان بیمارستان امام خمینی در مقابل ساختمان سازمان همیاری شهرداری های البرز واقع در کرج، جمعی از مرغداران ایلام در مقابل استانداری این شهر، تنی چند از کارکنان آبفای شهری و روستایی در باغملک و ایذه در این شهرها، گروهی از شهروندان اصفهانی در این شهر، جمعی از بازنشستگان صداوسیما در محدوده سازمان صداوسیما در تهران و تعدادی از داوطلبان کنکور کارشناسی ارشد ۱۴۰۰، در مقابل ساختمان دیوان عدالت اداری واقع در تهران، با برگزاری تجمعاتی اعتراضی خواستار رسیدگی به مطالباتشان شدند. شماری از شهروندان در تهران و کرج نیز با برگزاری تجمع اعتراضی و راهپیمایی و با سردادن شعارهایی به شرایط فعلی کشور اعتراض کردند.

به گزارش خبرگزاری هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، امروز دوشنبه ۴ مردادماه ۱۴۰۰، شماری از شهروندان در تهران و کرج با برگزاری تجمع اعتراضی و راهپیمایی به شرایط فعلی کشور اعتراض کردند.

در جریان این تجمع‌ها که در اولین روز پس از تعطیلی یک هفته‌ای استان های تهران و البرز صورت گرفته است، معترضان شعارهایی از جمله “از کرج تا خوزستان، اتحاد، اتحاد”، “مرگ بر دیکتاتور”، “خامنه‌ای حیا کن، مملکتو رها کن”، “ایرانی می‌میرد، ذلت نمی‌پذیرد”، “توپ، تانک، فشفشه، آخوند باید گم بشه”، “نترسید، نترسید، ما همه با هم هستیم، “ایرانی با غیرت، حمایت، حمایت” و “نه غزه، نه لبنان، جانم فدای ایران” سر داده‌اند.

تجمع شهروندانی تهرانی با حضور گسترده نیروی انتظامی و تلاش برای متفرق کردن مردم مواجه شده بود.

تجمع کارگران هفت تپه

به گزارش ایلنا،  امروز دوشنبه ۴ مرداد ۱۴۰۰، کارگران شرکت کشت و صنعت نیشکر هفت تپه، برای چهاردهمین روز متوالی دست به اعتصاب زده و در محوطه این شرکت تجمع کردند.

بر اساس این گزارش، کارگران هفت تپه اهم مطالبات خود را پرداخت حقوق معوقه، بازگشت به کار همکاران اخراجی، واکسیناسیون کارگران و تعیین تکلیف وضعیت شرکت پس از اعلام لغو واگذاری، عنوان کردند.

تجمع کارکنان بیمارستان امام خمینی کرج

به گزارش ایلنا، امروز دوشنبه ۴ مردادماه ۱۴۰۰، شماری از کارکنان بیمارستان امام خمینی، در مقابل ساختمانش سازمان همیاری شهرداری های البرز واقع در کرج تجمع کردند.

بر اساس این گزارش، تجمع این کارکنان در اعتراض به عدم دریافت مطالبات مزدی و وضعیت نامناسب این بیمارستان صورت گرفته است.

معترضان در این تجمع خواستار پرداخت حقوق و مطالبات کارگران شاغل و بازنشسته خود شدند. همچنین‌ راه‌اندازی کامل بیمارستان و عدم اجاره بخش قلب بیمارستان به بخش خصوصی از دیگر خواسته‌های کارکنان این بیمارستان در تجمع امروز بود.

یکی از معترضان؛ با اشاره به صدور حکم قطعی ابطال واگذاری بیمارستان امام خمینی کرج گفت: خواهان تعیین تکلیف وضعیت مالکیت بیمارستان هستیم که مشخص نیست در آینده به چه نهادی یا اشخاصی قرار است واگذار شود.

تجمع مرغداران در مقابل استانداری ایلام

به گزارش صدا و سیما، امروز دوشنبه ۴ مرادماه ۱۴۰۰، جمعی از مرغداران ایلام در مقابل استانداری تجمع کرده و خواستار رعایت قیمت مصوب مرغ در این استان شدند.

رئیس هیئت مدیره اتحادیه مرغداران استان ایلام در این خصوص گفت: تولید کنندگان خواستار قیمت مصوب کشوری مرغ در استان ایلام هستند.

آقای قیصوری افزود: با توجه به اینکه قیمت مصوب مرغ در پنج ماه اخیر در کشور اعمال شده است، اما این قیمت در استان ایلام پائینتر از نرخ کشوری است.

تجمع کارکنان آبفای شهری و روستایی در باغملک و ایذه

به گزارش ایلنا، امروز دوشنبه ۴ مردادماه ۱۴۰۰، شماری از کارکنان آبفای شهری و روستایی در باغملک و ایذه، در اعتراض به عدم رسیدگی به مطالباتشان در این شهرها تجمع کردند.

بر اساس این گزارش، آبداران در اعتراض به عدم پرداخت مطالبات حقوقی خود، شیر فلکه تأسیسات آب روستاهای این شهرها را بستند.

یکی از این آبداران معترض گفت: بیش از یکسال از آخرین پرداختی حقوق ما می‌گذرد و در سال جاری بدون پیمانکار و حق بیمه و حقوق به حال خود ر‌ها شده‌ایم.

وی افزود: در طی این مدت نه خبری از عیدی و سنوات بوده و نه کسی پاسخ درستی به ما می‌دهد و مدیران مربوطه فقط حرف می‌زنند ولی هیچ اقدامی نمی‌کنند.

یکی دیگر از این آبداران می‌گوید: سازمان آبفا متاسفانه بین آبداران روستایی و شهری تبعیض قائل می‌شود. چگونه می‌شود که آبداران شهری ۶ میلیون تومان دریافتی حقوق داشته باشند و برای آبداران روستایی با سختی کار بیشتر، زیر۳ میلیون در نظر گرفته می‌شود که آن هم به موقع پرداخت نمی‌شود؟

این آبدار روستایی ادامه داد: تا کنون بیش از ده بار دست به تحصن زده‌ایم. هر بار با یک پرداخت ناچیز شعور و غرور ما را به بازی می‌گیرند و با وعده‌های الکی ما را از ادامه تحصن منصرف کرده و‌ امیدوارانه به سر کار باز می‌گردانند ولی خبری از پرداخت معوقات و حق بیمه نمی‌شود.

یکی دیگر از این آبداران روستایی می‌گوید: مدیران شهرستان‌ها میگوند که حقوق آبداران با ما نیست، باید استان از طرح‌های عمرانی برای شما‌واریز کنند و درست مشکل اصلی همینجاست.

تجمع گروهی از شهروندان در اصفهان

به گزارش اتحادیه آزاد کارگران ایران، امروز دوشنبه ۴ مردادماه ۱۴۰۰، گروهی از شهروندان در شهر اصفهان دست به تجمع زدند.

بر اساس این گزارش، تجمع این شهروندان در اعتراض به قطع دوباره آب به زاینده رود صورت گرفته است.

تجمع داوطلبان کنکور در تهران

به گزارش همشهری آنلاین، امروز دوشنبه ۴ مردادماه ۱۴۰۰، تعدادی از داوطلبان کنکور کارشناسی ارشد ۱۴۰۰، به منظور درخواست تعویق آزمون به دلیل شیوع گسترده کرونا، در مقابل ساختمان دیوان عدالت اداری واقع در تهران تجمع کردند.

کنکور کارشناسی ارشد ۱۴۰۰ از چهارشنبه ۶ مرداد در ۱۲۴ شهر کشور آغاز می‌شود و تا روز جمعه هشتم مرداد ادامه دارد. در این آزمون ۶۳۴ هزار و ۵۴ داوطلب ثبت‌نام کرده‌اند. در این آزمون ۶۳۴ داوطلب کرونایی خوداظهاری کرده‌اند که در محیط‌های جداگانه در آزمون شرکت می‌کنند.

روز چهارشنبه آزمون رشته‌های شناور با ۳۴ رشته و ۷۲ هزار و ۳۹۶ نفر داوطلب، روز پنج‌شنبه آزمون ۳۴ رشته امتحانی با ۳۰۵ هزار و ۹۱۳ نفر و روز جمعه هشتم مرداد آزمون ۶۳ رشته امتحانی با ۲۵۵ هزار و ۸۳۵ داوطلب برگزار می‌شود.

تجمع بازنشستگان صداوسیما در تهران

به گزارش اتحادیه آزاد کارگران ایران، روز دوشنبه ۴ مردادماه ۱۴۰۰، جمعی از بازنشستگان صداوسیما در محدوده سازمان صداوسیما در تهران دست به تجمع زدند.

بر اساس این گزارش، تجمع این بازنشستگان خواستار افزایش حقوق‌ و اجرای همسان‌سازی شدند.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید