خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > کارگران  >  فقدان ایمنی کار؛ مرگ و مصدومیت چهار کارگر از جمله یک کودک کشاورز

فقدان ایمنی کار؛ مرگ و مصدومیت چهار کارگر از جمله یک کودک کشاورز

خبرگزاری هرانا – روز گذشته و امروز پنجشنبه ۱۷ تیر، در سایه فقدان ایمنی محیط و شرایط کار، چهار کارگر در شهرهای دیواندره و قم به صورت جداگانه دچار حادثه شدند. طی این حوادث یک کارگر مصدوم شده و سه کارگر از جمله یک کودک کشاورز جان خود را از دست دادند. ایران در زمینه رعایت مسائل ایمنی کار در میان کشورهای جهان رتبه ۱۰۲ را به خود اختصاص داده ‌که رتبه بسیار پایینی است.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از ایرنا، روز چهارشنبه ۱۶ تیرماه ۱۴۰۰، فرمانده پلیس راه دیواندره از جانباختن یک کودک کشاورز در این شهرستان خبر داد.

زندی در شرح این حادثه عنوان کرد: شامگاه چهارشنبه یک دستگاه تراکتور در روستای سرقلعه از توابع بخش مرکزی واژگون واقع در شهرستان دیواندره واژگون و بر اثر آن یک نوجوان ۱۳ ساله که راننده این وسیله نقلیه کشاورزی بود، به شدت مصدوم شد. وی سپس توسط نیروهای فوریت‌های پزشکی ۱۱۵ به بیمارستان “امام خمینی” منتقل شد.

فرمانده پلیس راه دیواندره افزود: این نوجوان بر اثر شدت جراحات جان خود را در بیمارستان از دست داد.

مرگ و مصدومیت دو کارگر در قم

به گزارش ایرنا، امروز پنجشنبه ۱۷ تیرماه ۱۴۰۰، سخنگوی اورژانس قم از مرگ و مصدومیت دو کارگر بر اثر سقوط از جرثقیلی در این شهرستان خبر داد.

مهدی فراهانی در این خصوص گفت: این حادثه حوالی ظهر امروز در یکی از بلوارهای قم اتفاق افتاد که در پی آن کارگری حدودا ۴۰ ساله جان خود را از دست داد و تنی دیگر مصدوم شد.

وی افزود: کارگر مصدوم شده پس از دریافت اقدامات درمانی اولیه، توسط کارشناسان فوریت های پزشکی به یکی از مراکز درمانی قم منتقل شد.

مرگ یک کارگر در قم

به گزارش ایلنا، امروز پنجشنبه ۱۷ تیرماه ۱۴۰۰، سخنگوی مرکز مدیریت حوادث و فوریت‌های پزشکی قم از مرگ یک کارگر طی حادثه ای در حین کار خبر داد.

مهدی فراهانی در تشریح این حادثه عنوان کرد: امدادگران پس از بیرون کشیدن کارگر حادثه دیده از داخل چاه، تلاش خود را برای احیای وی انجام دادند اما نتیجه‌ای در بر نداشت.

بر اساس این گزارش، این کارگر چاهکن در حین رفتن به داخل چاه به دلیل اتصالی سیم برق دچار برق گرفتگی شده است.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید