خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > اعدام  >  اجرای حکم اعدام یک زندانی در زندان قزوین

اجرای حکم اعدام یک زندانی در زندان قزوین

خبرگزاری هرانا – سحرگاه روز یکشنبه ۳۰ خردادماه، حکم یک زندانی که پیشتر از بابت اتهام قتل به اعدام محکوم شده بود، در زندان مرکزی قزوین به اجرا درآمد.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از سازمان حقوق بشر ایران، روز یکشنبه ۳۰ خرداد ماه ۱۴۰۰، یک زندانی در زندان مرکزی قزوین اعدام شد.

بر اساس این گزارش هویت این زندانی، رامین سعادت بیگلو، اهل زنجان عنوان شده است.

در این گزارش به نقل از یک منبع مطلع آمده است: “رامین از سال ۹۶ به اتهام قتل شخصی که ۱۰ میلیون تومان به وی بدهکار بود در زندان به‌سر میبرد”.

این منبع همچنین گفت: “این قتل در حین نزاعی بود که درپی مشاجره لفظی شروع شد. در حالیکه رامین گفته بود، سرِ کوچه بودیم و او را به دیوار هل دادم و دیده که خونریزه کرده و مرده. رامین که ترسیده بود ابتدا فرار می‌کند و بعد از ۲۴ ساعت خود را به آگاهی تحویل داده بود.

اجرای حکم اعدام این زندانی تا لحظه تنظیم این خبر توسط رسانه‌های داخل ایران و یا منابع رسمی اعلام نشده است.

بر اساس گزارش مرکز آمار، نشر و آثار مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران در دوره یکساله (اول ژانویه ۲۰۲۰ تا ۲۰ دسامبر ۲۰۲۰) دستکم ۲۳۶ شهروند اعدام شدند و ۹۵ تن دیگر به اعدام محکوم شدند. از جمله اعدام شدگان باید به اعدام ۲ کودک-مجرم اشاره کرد و همینطور به محل اجرای ۱ حکم اعدام که در ملا عام بوده است.

بنا بر همین گزارش بیش از ۷۲ درصد اعدام های صورت گرفته در ایران توسط دولت یا نهاد قضایی اطلاع رسانی نمی‌شوند که نهادهای حقوق بشری اصطلاحا آن را اعدام “مخفیانه” می‌خوانند.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید