خبرگزاری هرانا

    خانه  > slide, زندانیان  >  ارجاع پرونده رضا محمدحسینی، زندانی سیاسی به دادسرای اوین جهت اجرای حکم شلاق

ارجاع پرونده رضا محمدحسینی، زندانی سیاسی به دادسرای اوین جهت اجرای حکم شلاق

خبرگزاری هرانا – پرونده رضا محمدحسینی، زندانی سیاسی در زندان رجایی شهر کرج جهت اجرای حکم شلاق به شعبه ۲ واحد اجرای احکام دادسرای اوین منتقل شد. آقای محمدحسینی پیشتر توسط شعبه ۱۱۶۵ دادگاه کیفری ۲ تهران به تحمل ۵۰ ضربه شلاق محکوم شده بود. این پرونده با شکایت علی صباحی، رئیس حفاظت اطلاعات و حراست زندان اوین در دوران حبس علیه این زندانی گشوده شده است.

به گزارش خبرگزاری هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، پرونده رضا محمدحسینی، زندانی سیاسی در زندان رجایی شهر کرج جهت اجرای حکم شلاق به شعبه ۲ واحد اجرای احکام دادسرای اوین منتقل شد.

آقای محمدحسینی پیشتر توسط شعبه ۱۱۶۵ دادگاه کیفری ۲ تهران به ریاست قاضی جعفر فرهمندفر به تحمل ۵۰ ضربه شلاق محکوم شده بود. اتهام مطروحه علیه وی در این پرونده که با شکایت علی صباحی گراعایی، رئیس حفاظت اطلاعات و حراست زندان اوین علیه او گشوده شده، توهین به مامور در حین انجام وظیفه عنوان شده است. در این دادنامه دلیل صدور این حکم استفاده از جمله «هیچ غلطی نمی‌توانید بکنید» توسط رضا محمدحسینی خطاب به رئیس حفاظت اطلاعات و حراست زندان اوین عنوان شده است.

رضا محمدحسینی که اواسط مردادماه ۹۹ از زندان اوین به زندان رجایی شهر کرج منتقل شد، وی در تاریخ ۶ مهرماه سال گذشته از بابت این پرونده که در دوران حبس علیه او گشوده شده با حضور در شعبه ۳ بازپرسی دادسرای اوین به ریاست قاضی هادی صمدپور از بابت اتهام “توهین به مامور در حین انجام وظیفه” مورد تفهیم اتهام قرار گرفت. دو جلسه نخست این دادگاه به دلیل عدم حضور شاکی برگزار نشد.

همچنین دادگاه رسیدگی به اتهامات رضا محمدحسینی در خصوص پرونده دیگر در تاریخ ۲۲ شهریورماه امسال در شعبه ۲۹ دادگاه انقلاب تهران به ریاست قاضی محمدرضا عموزاد برگزار شد. اتهام وی در این پرونده “فعالیت تبلیغی علیه نظام” عنوان شده است.

رضا محمدحسینی در اردیبهشت ۱۳۹۸ توسط نیروهای امنیتی بازداشت و پس از ۳ ماه با پایان مراحل بازجویی از بازداشتگاه اطلاعات سپاه موسوم به بند ۲ الف زندان اوین به بند عمومی زندان اوین منتقل شد. وی مدتی بعد توسط دادگاه انقلاب تهران از بابت اتهامات اجتماع و تبانی، توهین به رهبری، خروج غیرقانونی از مرز، ورود غیرمجاز به داخل کشور، تمرد از دستور ماموران در مجموع به ۱۶ سال و نیم حبس محکوم شد. این حکم خردادماه ۹۹ در مرحله تجدیدنظر توسط شعبه ۳۶ دادگاه تجدیدنظر استان تهران به ریاست قاضی احمد زرگر عینا تایید شد. با استناد به ماده ۱۳۴ قانون مجازات اسلامی مجازات اشد یعنی ۷ سال حبس تعزیری از بابت اتهام اجتماع و تبانی برای وی قابل اجرا است.

رضا محمدحسینی طامه، فرزند محمد، متولد ۱۳۷۲ است.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید