خبرگزاری هرانا

    خانه  > زنان, کودکان  >  طی سال ۹۹؛ خشونت های خانگی در صدر گزارشات اورژانس اجتماعی استان اصفهان

طی سال ۹۹؛ خشونت های خانگی در صدر گزارشات اورژانس اجتماعی استان اصفهان

خبرگزاری هرانا – کارشناس مسئول اورژانس اجتماعی بهزیستی استان اصفهان گفت که بیشترین گزارش رسیده در سال ۹۹ شامل خشونت‌های خانگی بوده که از این میان همسرآزاری رشد فزاینده‌ای داشته و کودک آزاری حدود ۲۷ درصد و سالمند آزاری ۲۰ درصد افزایش داشته است. وی مشکلات اقتصادی را یکی از عوامل افزایش خشونت های خانگی عنوان کرد.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از ایمنا، کارشناس مسئول اورژانس اجتماعی بهزیستی استان اصفهان گفت: بیشترین گزارش رسیده در سال ۹۹ شامل خشونت‌های خانگی بوده است.

افسانه میرزائیان تصریح کرد: در این مدت همسرآزاری رشد فزاینده‌ای داشته همچنین کودک آزاری حدود ۲۷ درصد، سالمند آزاری ۲۰ درصد، سایر خشونت‌ها ۱۸ درصد افزایش داشته است که بیشترین میزان افزایش‌ها مربوط به همسرآزاری است.

وی با بیان اینکه در سال گذشته تقریباً ۲۳ هزار و ۵۵۲ تماس تلفنی با خط ۱۲۳ اورژانس اجتماعی گرفته شد، افزود: با توجه به شرایط کرونا که از سال ۹۸ تاکنون ایجاد شده به دلیل قرنطینه مشکلاتی برای بازار اقتصادی ایجاد شد و بسیاری از مشاغل مانند گذشته فعالیت ندارند که این باعث افزایش اختلافات در سطح خانواده‌ها شده به همین دلایل تماس‌ها نسبت به سال گذشته بیشتر شده و میزان خشونت‌ها هم افزایش یافته است.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید