خبرگزاری هرانا

    خانه  > سایر گروهها  >  تداوم توقیف گذرنامه و ممنوع الخروجی پدر و مادر رامین حسین پناهی

تداوم توقیف گذرنامه و ممنوع الخروجی پدر و مادر رامین حسین پناهی

خبرگزاری هرانا – بنا بر گفته امجد حسین پناهی برادر رامین حسین پناهی زندانی سیاسی اعدام شده، به دستور وزارت اطلاعات کماکان گذرنامه پدر و مادرش توقیف است. به گفته او در پیگیری های صورت گرفته به آنان گفته شده که به مدت ۵ سال ممنوع الخروج شده اند. در مرداد سال گذشته نیز گذرنامه این شهروندان به دستور اداره اطلاعات سنندج توقیف شد بود.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از کردپا، محمد حسین‌پناهی و شرافت زرینی (دایه شریفه) پدر و مادر رامین حسین پناهی، زندانی سیاسی اعدام شده، به دستور وزارت اطلاعات ممنوع‌الخروج شدند.

 امجد حسین پناهی برادر رامین حسین‌پناهی با اعلام این خبر گفت: روز گذشته، پدر و مادرم جهت باز پس گرفتن گذرنامه‌های خود که سال گذشته توقیف شده بود، به اداره مربوطه مراجعه کردند، و در آنجا به آنها اعلام شد که به دستور اداره اطلاعات سنندج، نه تنها گذرنامه‌ها پس داده نخواهد شد، بلکه طی دستوری تازه، شما به مدت پنج سال ممنوع‌الخروج هستید.

در مرداد سال گذشته، گذرنامه پدر و مادر رامین حسین پناهی به دستور اداره اطلاعات سنندج توقیف شد.

پیش از آن در اردیبهشت ماه سال ۹۹ نیز پروانه حسین پناهی، خواهر رامین حسین پناهی، به اداره اطلاعات سنندج احضار شده و مورد بازجویی قرار گرفته بود. گفته می شود دلیل احضار وی در ارتباط با پیگیری محل دفن برادرش رامین حسین پناهی بوده است.

روز شنبه ۱۷ شهریورماه ۹۷“رامین حسین پناهی” به همراه دو زندانی سیاسی دیگر به نام‌های زانیار مرادی”، “لقمان مرادی” اعدام شده و تاکنون محل دفن وی مشخص نشده است.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید