خبرگزاری هرانا

    خانه  > کارگران  >  فقدان ایمنی کار؛ مصدومیت ۲ کارگر در اصفهان و کاشان

فقدان ایمنی کار؛ مصدومیت ۲ کارگر در اصفهان و کاشان

خبرگزاری هرانا – روز جمعه ۲۰ فروردین‌ماه، در سایه فقدان ایمنی محیط و شرایط کار، ۲ کارگر در شهرهای اصفهان و کاشان طی حوادثی دچار مصدومیت شدند. ایران در زمینه رعایت مسائل ایمنی کار در میان کشورهای جهان رتبه ۱۰۲ را به خود اختصاص داده ‌که رتبه بسیار پایینی است.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از مهر، روز جمعه ۲۰ فروردین ۱۴۰۰، سخنگوی مرکز اورژانس استان اصفهان از مصدومیت یک کارگر در شهرستان سمیرم، خبر داد.

عباس عابدی در این خصوص گفت: این حادثه ساعت ۱۲ و ۳۲ دقیقه به مرکز اورژانس استان اصفهان گزارش شد.

وی با بیان اینکه برای امدادرسانی به این واقعه یک کد اورژانس اعزام شده است، افزود: حادثه به دنبال انفجار پیک نیک در مغازه‌ای واقع در سه راهی روستای کنگان در شهرستان سمیرم اتفاق افتاد.

عابدی افزود: در این حادثه یک کارگر ۳۰ ساله تبعه افغانستان دچار مصدومیت شده است.

سخنگوی مرکز اورژانس استان اصفهان تصریح کرد: کارگر مذکور ۶۰ درصد دچار سوختگی شده و به بیمارستان سیدالهشدای سمیرم منتقل شده است.

مصدومیت یک کارگر در کاشان

به گزارش صدا و سیما، سخنگوی سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری کاشان از سقوط یک کارگر داخل چاهی در این شهرستان خبر داد.

روح الله فدایی گفت: درپی تماس باسامانه ۱۲۵ آتش نشانی کاشان از محبوس شدن این کارگر در حال حفر چاه در خانه باغی دربلوار قطب راوندی مطلع شدیم.

او افزود: به دنبال این تماس گروه امداد و نجات ایستگاه شماره ۲ این سازمان به محل اعزام شدند و با تجهیزات موجود این کارگر گرفتار را از چاه خارج کردند.

سخنگوی سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری کاشان علت این حادثه را نقص فنی بالابر عنوان کرد.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید