خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > اعدام  >  یک زندانی در زندان سبزوار اعدام شد

یک زندانی در زندان سبزوار اعدام شد

خبرگزاری هرانا – روز چهارشنبه ۱۸ فروردین ماه، حکم اعدام یک زندانی که پیشتر از بابت اتهامات مرتبط با مواد مخدر به اعدام محکوم شده بود، در زندان سبزوار به اجرا درآمد.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از کمپین فعالین بلوچ، روز چهارشنبه ۱۸ فروردین ماه ۱۴۰۰، حکم اعدام یک زندانی در زندان سبزوار به اجرا درآمد.

هویت وی یاسر دریایی نارویی، فرزند خواستی اهل زاهدان عنوان شده است.

بر اساس این گزارش، این زندانی یک سال و ۶ ماه پیش به اتهام حمل مواد مخدر در شهرستان بردسکن بازداشت و به اعدام محکوم شده بود.

در این گزارش به نقل از یک منبع مطلع آمده است: خانواده این زندانی پس از مراجعه به زندان اجازه ملاقات نیز پیدا نکردند و حکم اعدام یاسر بدون ملاقات با خانواده اجرا شده است.

اعدام این زندانی تا لحظه تنظیم این خبر توسط رسانه‌های داخل ایران و یا منابع رسمی اعلان نشده است.

بر اساس گزارش مرکز آمار، نشر و آثار مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران در دوره یکساله (اول ژانویه ۲۰۲۰ تا ۲۰ دسامبر ۲۰۲۰) دستکم ۲۳۶ شهروند اعدام شدند و ۹۵ تن دیگر به اعدام محکوم شدند. از جمله اعدام شدگان باید به اعدام ۲ کودک-مجرم اشاره کرد و همینطور به محل اجرای ۱ حکم اعدام که در ملا عام بوده است.

بنا بر همین گزارش بیش از ۷۲ درصد اعدام های صورت گرفته در ایران توسط دولت یا نهاد قضایی اطلاع رسانی نمی‌شوند که نهادهای حقوق بشری اصطلاحا آن را اعدام “مخفیانه” می‌خوانند.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید