خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > سایر گروهها  >  فقدان ایمنی کار؛ مرگ ۲ کارگر در خرمشهر

فقدان ایمنی کار؛ مرگ ۲ کارگر در خرمشهر

خبرگزاری هرانا – امروز یکشنبه ۸ فروردین‌ماه، در سایه فقدان ایمنی محیط و شرایط کار، در پی حادثه آتش سوزی در یک لنج صیادی در خرمشهر، ۲ کارگر جانشان را از دست دادند. ایران در زمینه رعایت مسائل ایمنی کار در میان کشورهای جهان رتبه ۱۰۲ را به خود اختصاص داده ‌که رتبه بسیار پایینی است.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از ایرنا، امروز یکشنبه ۸ فروردین‌ ۱۴۰۰، طی یک حادثه آتش سوزی در یک لنج صیادی در خرمشهر، دو ملوان جان باختند.

بر اساس این گزارش، هویت این کارگران، مصطفی عباسی و محمد عباسی، عنوان شده است.

رئیس شیلات شهرستان خرمشهر در این خصوص گفت: یک فروند لنج صیادی شنبه شب در منطقه دریایی بوسیف خوزستان در حال صیادی بود که دچار آتش سوزی شد.

وی افزود: بر اثر شدت آتش سوزی این لنج صیادی غرق شده و از مجموع ۶ کارگری که در محل حادثه حضور داشتند، ۴ تن نجات یافته و ۲ کارگر نیز جان باختند.

مدیرعامل تعاونی‌های صیادی خوزستان نیز در این رابطه گفت: براساس اطلاع رسیده آتش سوزی از قسمت موتورخانه این شناور صیادی آغاز و تمام لنج را در برگرفته است.

غلامرضا دهقانی افزود: پس از اطلاع از وقوع این حادثه، شناورهای ناجی از بندرماهشهر و اروندکنار به محل حادثه اعزام شدند.

مدیرعامل تعاونی‌های صیادی خوزستان اظهار کرد: در اینگونه حوادث، برای تسریع در امر امداد و نجات دریایی، نیاز است در منطقه بالگرد امدادی مستقر شود تا به سرعت به حادثه دیدگان در دریا امدادرسانی شود.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید