خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > کارگران  >  فقدان ایمنی کار؛ مرگ و مصدومیت ۴ کارگر در کوهبنان/ مرگ کارگر مصدوم در زنجان

فقدان ایمنی کار؛ مرگ و مصدومیت ۴ کارگر در کوهبنان/ مرگ کارگر مصدوم در زنجان

خبرگزاری هرانا – طی روز گذشته و امروز جمعه ۲۲ اسفندماه، در سایه فقدان ایمنی محیط و شرایط کار، طی یک حادثه در معدن هشونی شهرستان کوهبنان ۳ کارگر مصدوم و یک کارگر دیگر جان‌ باخت. در خبری دیگر یک کارگر که پیشتر در یک حادثه آتش سوزی در زنجان، دچار مصدومیت شده بود، در پی شدت جراحات وارده جان خود را از دست داد. ایران در زمینه رعایت مسائل ایمنی کار در میان کشورهای جهان رتبه ۱۰۲ را به خود اختصاص داده ‌که رتبه بسیار پایینی است.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از ایلنا، روز پنجشنبه ۲۱ اسفند ۹۹، چهار کارگر در معدن هشونی بخش طغرالجرد در شهرستان کوهبنان دچار حادثه شدند.

رئیس اداره کار، تعاون و رفاه اجتماعی کوهبنان در این‌باره گفت: چهار کارگر در یکی از تونل‌های معدن هشونی مشغول به‌ کار بودند و تلاش می‌کردند که با نصب آخرین ستون از تونل خارج شوند که دچار حادثه شدند. در این حادثه یک کارگر جانش را از دست داد و سه کارگر دیگر توسط گروه امداد و نجات معدن نجات پیدا کردند.

محسن سیف‌اللهی تصریح کرد: کارگر جان باخته متولد سال ۵۶، دارای چهار فرزند و اهل شهرستان زابل است که در منطقه پابدانا سکونت داشت.

وی افزود: پس از این حادثه بازرس ویژه اداره کار استان به همراه مسئولان مربوطه در محل حادثه حضور پیدا کردند و علت حادثه در دست بررسی است.

مرگ یک کارگر مصدوم در زنجان

به گزارش ایلنا، امروز جمعه ۲۲ اسفند ۹۹، یک کارگر مصدوم که دو هفته پیش در یک حادثه آتش سوزی در زنجان، به شدت زخمی شده بود، در بیمارستان شهید مطهری تهران جان باخت.

روز دوشنبه ۱۱ اسفند سال جاری در جریان حادثه آتش‌سوزی شرکت «دوا اخگر» در زنجان ۹ کارگر دچار سوختگی شدند؛ که از این تعداد ۵ نفر مرد و ۴ نفر زن بودند.

در حال حاضر وضعیت جسمی سه کارگر زن با درصد سوختگی بالا وخیم گزارش شده و در بیمارستان شهید مطهری تهران بستری هستند.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید