خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > سایر گروهها  >  کشته و زخمی شدن سه سوختبر در پی تیراندازی نیروهای نظامی در میناب و میرجاوه

کشته و زخمی شدن سه سوختبر در پی تیراندازی نیروهای نظامی در میناب و میرجاوه

خبرگزاری هرانا – به دنبال تیراندازی نیروهای نظامی در شهرهای میرجاوه و میناب ۲ سوختبر زخمی و ۱ تن دیگر کشته شد. در این حوادث ماموران در حین تعقیب و گریز اقدام به تیراندازی کرده که موجب واژگونی خودرو این شهروندان شدند.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از کمپین فعالین بلوچ، روز یکشنبه ۱۷ اسفند ۹۹، بر اثر واژگونی خودروی شهروندان در پی تعقیب و گریز نیروهای امنیتی، یک شهروند در شهرستان میرجاوه کشته و شهروند دیگری زخمی شد.

در این گزارش هویت شهروند کشته شده عطاءالله گزویی و فرد زخمی شده مزار گزویی عنوان شده است.

از سوی دیگر، روز دوشنبه ۱۸ اسفند ۹۹، خودروی یک شهروند سوختبر دیگر در محور میناب به هرمزگان، حد فاصل روستای کرگان تحت تعقیب نیروهای انتظامی قرار گرفته و به دلیل سرعت زیاد واژگون و دچار حریق شده است.

بنابر این گزارش، در این حادثه یک شهروند زخمی شده که هویت وی احمد قاسمی، اهل روستای سرشیف از توابع شهرستان میناب عنوان شده است.

بنابر این گزارش، جهت طی مراحل درمانی به بخش فوریت های پزشکی در بیمارستان میناب منتقل شده اند و وضعیت جسمانی آقای ملاحی به دلیل شدت جراحات و خونریزی، وخیم عنوان شده است.

مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، دی ماه ۹۷ با انتشار یک گزارش مشترک به بررسی عملکرد نیروهای نظامی و تلفات وارده به شهروندان به خصوص در نقاط مرزی کشور در محدوده زمانی سال ۲۰۱۸ پرداخته است.

بر اساس این گزارش، ۳۰۰ شهروند در ۱۱ استان کشور به صورت مستقیم یا غیرمستقیم به واسطه عمل قوای نظامی دچار حادثه شدند.

متن کامل این گزارش در رابطه با نقض قوانین به کارگیری سلاح و عملکرد قوای نظامی (ویژه سال ۲۰۱۸ میلادی) را مطالعه کنید.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید