خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > کارگران  >  مرگ و مصدومیت ۹ کارگر در سایه فقدان ایمنی کار

مرگ و مصدومیت ۹ کارگر در سایه فقدان ایمنی کار

خبرگزاری هرانا – روز گذشته و امروز پنجشنبه ۱۴ اسفندماه، در سایه فقدان ایمنی محیط و شرایط کار، ۹ کارگر در شهرهای اصفهان، مشهد، کرج، مهاباد و همدان دچار حادثه شدند. در این حوادث ۳ کارگر جانشان را از دست دادند و ۶ کارگر دیگر نیز دچار مصدومیت شدند. ایران در زمینه رعایت مسائل ایمنی کار در میان کشورهای جهان رتبه ۱۰۲ را به خود اختصاص داده ‌که رتبه بسیار پایینی است.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از رکنا، روز چهارشنبه ۱۳ اسفند ۱۳۹۹، یک کارگر در اصفهان در پی حادثه ای جان باخت.

سخنگوی سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی شهرداری اصفهان با اشاره به اینکه علت بروز این حادثه در دست بررسی است، افزود: در این حادثه فرد حادثه دیده در اثر شدت جراحت در دم جان سپرد.

فرهاد کاوه آهنگران با اشاره به اینکه فرد حادثه دیده حدوداً ۳۵ ساله بوده است، تصریح کرد: سر این مرد در دستگاه پرس گیر کرده بود و نیروهای آتش‌نشانی سر وی را از دستگاه تزریق پلاستیک بیرون آوردند، اما آسیب به سر و گردن بسیار شدید بوده و فرد در دم فوت کرده است.

مرگ یک کارگر در مشهد

به گزارش ایلنا، تخلیه بار در شرکت ایران خودرو خراسان در مشهد منجر به جان باختن یکی از پرسنل این شرکت شد.

بر اساس این گزارش، در شرکت ایران خودرو خراسان یک دستگاه خاور حامل قطعات متعلق به یکی از شرکت های حمل و نقل در محوطه بیرونی سالن‌ها و در محل بارانداز پس از تخلیه بار با یکی از پرسنل شرکت ایران خودرو خراسان برخورد می‌کند که متاسفانه فرد مذکور بر اثر شدت جراحات وارده در دم جان باخت.

مصدومیت یک کارگر در کرج

به گزارش رکنا، رئیس سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری کرج از مصدومیت یک کارگر در حادثه گود برداری ساختمان در بلوار ارم مهرشهر کرج خبر داد.

عباس وحیدی، گفت: پس اعلام این حادثه به سازمان آتش نشانی توسط شهروندان و گزارش محبوس شدن یک نفر زیر آوار، نیروهای عملیاتی از ایستگاه های نزدیک به محل حادثه اعزام شدند.

وی بیان کرد: پس از حضور و ارزیابی عوامل عملیاتی مشخص شد یک نفر کارگر تبعه کشور افغانستان در این حادثه محبوس شده‌ است که پس از ایمن کردن موقعیت، اقدام به رهاسازی فرد مذکور از زیر آوار کردند.

وحیدی افزود: نیروهای اعزامی به محل با استفاده از تجهیزات و سرعت عمل توانستند در کمترین زمان ممکن کارگر ساختمانی ۱۸ ساله محبوس شده را پس از رهاسازی تحویل عوامل اورژانس دهند.

مصدومیت یک کارگر در همدان

به گزارش فارس، یک کارگر مقنی در همدان به علت ریزش دیواره چاه مصدوم شد.

بر اساس این گزارش، آتش نشانان پس از حضور در محل و بررسی صحنه مشاهده کردند که یک مقنی حدود ۴۰ ساله که در حال حفر چاه داخل یک باغ بوده است به علت ریزش ناگهانی دیواره زیر حجم زیادی از خاک و سنگ مدفون شده و تنها قسمتی از سرو گردن او از زیر آوار بیرون است.

آتش نشانان پس از حدود ۱۰ ساعت تلاش مستمر موفق شدند کارگر ۴۰ ساله را به خارج از چاه منتقل کنند.

مصدومیت ۴ کارگر در اصفهان

به گزارش خبرگزاری صدا و سیما، امروز پنجشنبه ۱۴ اسفند ۱۳۹۹، انفجار کپسول گاز در یک کارگاه در اصفهان موجب مصدومیت ۴ کارگر شد.

سخنگوی اورژانس استان اصفهان گفت: در این حادثه ساعت ۱۳ و ۱۳ دقیقه بعد از ظهر امروز اتفاق افتاد کپسول گاز در محوطه کارگاهی در منطقه گرکان، کوچه کوثر منفجر شد.

عباس عابدی افزود: ۴ مصدوم این حادثه به بیمارستان سوانح سوختگی امام موسی کاظم اصفهان منتقل شدند.

مرگ یک کارگر در مهاباد

به گزارش رکنا، روز چهارشنبه ۱۳ اسفند ۱۳۹۹، یک کارگر ۵۴ ساله در حین کار بر اثر سقوط به چاله آسانسور در یکی از ساختمان‌های درحال ساخت شهر مهاباد جان خود را از دست داد.

رییس مرکز فوریت‌های پزشکی بیمارستان مهاباد اظهار کرد: با اعلام گزارش این حادثه، تیمی از فوریت‌های پزشکی شهرستان به محل حادثه اعزام شدند.

کمال حسین‌پور با بیان اینکه تکنسین های اورژانس بعد از حضور در محل حادثه عملیات را آغاز کردند، افزود: این حادثه در یکی از ساختمان‌های درحال ساخت بلوار خبرنگار روی داده است و این کارگر در حین کار از طبقه پنجم ساختمان به چاله آسانسور سقوط کرده است.

وی تصریح کرد: در بررسی‌های اولیه مشخص شد، این کارگر میانسال بر اثر شدت جراحات وارده در دم فوت کرده و جسد وی به بیمارستان مهاباد منتقل شد.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید