خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > slide, اندیشه و بیان  >  دادگاه انقلاب یاسوج؛ کوروش جلیل به جزای نقدی محکوم شد/ سند

دادگاه انقلاب یاسوج؛ کوروش جلیل به جزای نقدی محکوم شد/ سند

خبرگزاری هرانا – کوروش جلیل، شهروند اهل یاسوج توسط شعبه اول دادگاه انقلاب این شهر به پرداخت جزای نقدی بدل از ۳ ماه حبس تعزیری محکوم شد. جلسه دادگاه رسیدگی به اتهامات وی روز دوشنبه ۱۱ اسفندماه در این شعبه برگزار شد.

به گزارش خبرگزاری هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، روز سه شنبه ۱۲ اسفندماه، کوروش جلیل، شهروند اهل شهرستان یاسوج توسط دادگاه انقلاب این شهر به پرداخت جزای نقدی بدل از حبس محکوم شد.

بر اساس حکمی که توسط شعبه اول دادگاه انقلاب شهرستان یاسوج به ریاست قاضی حسن قهرمانی صادر و روز جاری در سامانه ابلاغ ثبت شده است، کوروش جلیل از بابت اتهام “فعالیت تبلیغی علیه نظام جمهوری اسلامی ایران” به پرداخت یک میلیون و هشتصد هزار تومان جزای نقدی بدل از ۳ ماه حبس تعزیری محکوم شده است.

روز دوشنبه ۱۱ اسفندماه ۱۳۹۹، جلسه دادگاه رسیدگی به اتهامات کوروش جلیل، شهروند اهل یاسوج در شعبه اول دادگاه انقلاب شهرستان یاسوج برگزار شد.

او در تاریخ ۵ اسفندماه از طریق ابلاغیه ای که به صورت الکترونیک در سامانه ابلاغ به ثبت رسیده به این شعبه احضار شده بود.

همچنین روز دوشنبه ۱۱ اسفندماه آقای جلیل در پرونده ای دیگر طی ابلاغیه ای به شعبه ۱۰۱ دادگاه کیفری ۲ شهرستان دهدشت احضار شد. از کوروش جلیل خواسته شده که روز دوشنبه ۲۵ اسفند ۹۹، جهت رسیدگی به اتهامات “تبلیغ عیله نظام”، “توهین به بنیانگذار جمهوری اسلامی” و “توهین به رهبری” در شعبه ۱۰۱ دادگاه کیفری ۲ دهدشت حاضر شود.

آقای جلیل در تاریخ ۱۱ بهمن‌ماه  امسال طی ابلاغیه‌ای الکترونیکی به شعبه ۲ بازپرسی دادسرای عمومی و انقلاب شهرستان یاسوج به ریاست قاضی علی بویراحمدی احضار و جهت اخذ اظهارات در این شعبه حاضر شده بود.

کوروش جلیل صبح روز سه‌شنبه ۹ دیماه ۹۹ در پی احضار به سازمان اطلاعات سپاه این شهرستان بازداشت شد. ماموران امنیتی ساعاتی بعد منزل وی را مورد بازرسی قرار داده و شماری از وسایل شخصی او را ضبط کرده و با خود بردند. وی نهایتا در تاریخ ۱۱ دیماه، با تودیع قرار وثیقه ۴۰ میلیون تومانی به صورت موقت و تا پایان مراحل دادرسی از زندان یاسوج آزاد شد.

این شهروند روز چهارشنبه ۱۰ دیماه از بازداشتگاه اطلاعات سپاه یاسوج به دادسرای عمومی و انقلاب این شهر و پس از تفهیم اتهام “توهین به رهبری” در شعبه دوم بازپرسی این دادگاه به زندان یاسوج منتقل شد.

آقای جلیل پیشتر نیز در تاریخ ۱۹ اردیبهشت طی ابلاغیه‌ای به شعبه ۵ دادسرای عمومی و انقلاب یاسوج فراخوانده شد و در تاریخ ۲۵ اردیبهشت امسال پس از حضور در شعبه ۵ دادسرای عمومی و انقلاب یاسوج با اتهامات توهین به رهبری، توهین به آیت الله خمینی و فعالیت تبلیغی علیه نظام مورد تفهیم اتهام قرار گرفت و با تودیع قرار کفالت ۷۰ میلیون تومانی موقتا و تا پایان مراحل دادرسی آزاد شد.

کوروش (یوسف) جلیل پیشتر نیز سابقه محکومیت دارد. آقای جلیل شهریورماه ۹۸ نیز در پرونده‌ای دیگر از بابت اتهامات “توهین به بنیانگذار و تبلیغ علیه نظام از طریق تشویش اذهان عمومی” به ۶ ماه حبس تعزیری و شلاق محکوم شد. مجازات صادره توسط این دادگاه به دلیل جوان بودن و فقدان سابقه کیفری وی به مدت ۳ سال به حالت تعلیق در آمده است.

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید