خبرگزاری هرانا
[responsive-menu RM="logged-in-menu"]

    خانه  > بهداشت و محیط زیست, سایر گروهها, کارگران  >  دستکم شش تجمع اعتراضی برگزار شد

دستکم شش تجمع اعتراضی برگزار شد

خبرگزاری هرانا – طی روزهای گذشته و امروز شنبه ۲۵ بهمن، شماری از کارگران شرکت تهران جنوب فعال در پروژه بندر مجیدیه ماهشهر در مقابل درب این شرکت، جمعی از دستفروشان پیاده راه فردوسی سنندج در مقابل ساختمان استانداری کردستان، تعدادی از آبداران روستایی شهرستان ایذه در مقابل ساختمان فرمانداری و اداره آب و فاضلاب این شهرستان، گروهی از کارگران شرکت خدمات مهندسی خط و ابنیه فنی راه آهن زاگرس در محل کارشان، تنی چند از خانواده های بیماران “اس ام ای”در مقابل ساختمان وزارت بهداشت واقع در تهران و همچنین جمعی از اهالی شهر سی سخت در مقابل یکی از مساجد این شهر، در تجمعاتی اعتراضی خواستار رسیدگی به مطالباتشان شدند.

به گزارش خبرگزاری هرانا به نقل از عصر جنوب، امروز شنبه ۲۵ بهمن ماه ۹۹، شماری از کارگران شرکت تهران جنوب فعال در پروژه بندر مجیدیه ماهشهر، در اعتراض به عدم رسیدگی به مطالباتشان، در مقابل درب این شرکت دست به تجمع اعتراضی زدند.

کارگران معترض اعتراض خود را در خصوص اخراج ۲۵ تن از همکارانشان عنوان کردند.

اخراج کارگران بومی در حالی اتفاق افتاده که کارگران بسیاری از سایر نقاط کشور در این شرکت مشغول به کار هستند اما در پی تصمیم مدیران این مجموعه، فقط نیروهای بومی اخراج شده اند.

تجمع دستفروشان خیابان فردوسی سنندج

به گزارش همشهری، امروز شنبه ۲۵ بهمن ماه ۹۹، جمعی از دستفروشان پیاده راه فردوسی سنندج، در اعتراض به عدم رسیدگی به مطالباتشان، در مقابل ساختمان استانداری کردستان دست به اعتصاب و تجمع زدند.

دستفروشان اهم مطالبات خود را در خصوص ساعت فعالیت و همچنین میزان کرایه ماهانه‌ای که به شهرداری باید بپردازند عنوان کردند.

یکی از این دستفروشان حاضر در تجمع گفت: “از شهرداری و دیگر نهادهای متولی درخواست داریم که ساعت کاری ما دستفروشان را بیشتر کنند”.

وی افزود: ما می‌خواهیم شروع ساعت فعالیتمان از ساعت شش و نیم عصر به ساعت چهار تغییر پیدا کند؛ چرا که ساعت ۶ و ۳۰ دقیقه عصر بازار خلوت می‌شود و ما درآمدی نخواهیم داشت.

یکی دیگر از دستفروشان پیاده راه فردوسی با اشاره به اینکه ساعت کاری ما در روزهای جمعه تا ساعت ۱۳ ظهر است، بیان کرد: “با ساعت کاری که برای ما مشخص کرده‌اند بی شک نمی‌توانیم کرایه ۶۰۰ هزار تومانی را به شهرداری بپردازیم و این اصلاً منطقی نیست”.

وی عنوان کرد: شهرداری وعده‌های بسیاری برای اصلاح ساعت کاری به ما داده و در طول این مدت هیچکدام از وعده‌های خود را عملی نکرده است.

تجمع آبداران روستایی شهرستان ایذه

به گزارش مهر، امروز شنبه ۲۵ بهمن ماه ۹۹، تعدادی از آبداران روستایی شهرستان ایذه، در اعتراض به عدم پرداخت مطالبات مزدیشان، در مقابل ساختمان فرمانداری و اداره آب و فاضلاب شهرستان ایذه، تجمع اعتراضی برپا کردند.

یکی از آبداران روستایی در این خصوص گفت: ما قراردادی نداریم و اکنون به مدت یک سال است که حقوقی دریافت نکرده ایم. فقط دو ماه حقوق علی الحساب به ما دادند که مشخص نیست مربوط به چه ماهی است.

وی ادامه داد: بیمه ما تا مهرماه قطع بود و عیدی و سنوات سال گذشته را نیز پرداخت نکردند. از مسئولین می‌خواهیم که فکری به حال مطالبات ما آبداران روستایی بکنند.

تجمع کارگران خطوط راه آهن زاگرس

به گزارش ایلنا، امروز شنبه ۲۵ بهمن ماه ۹۹، شماری از کارگران شرکت خدمات مهندسی خط و ابنیه فنی راه آهن زاگرس که تحت مسئولیت شرکت پیمانکاری “تراورس” مشغول به کارند، در اعتراض به عدم پرداخت مطالبات مزدی و بیمه ای خود، در محدوده محل کارشان دست به تجمع زدند.

به گفته کارگران معترض؛ پرداخت مطالبات مزدی و بیمه‌ای آن‌ها چندین ماه به تاخیر افتاده است. یکی دیگر از مشکلات صنفی آن‌ها نداشتن امنیت شغلی به سبب داشتن قرارداد های کوتاه ‌مدت است که باعث نگرانی بیشتر کارگران شده است.

کارگران خطوط ابنیه راه‌آهن زاگرس یادآور شدند: “بخش دیگری از نگرانی ما نا مشخص بودن وضعیت مالکیت شرکت تراورس است که از چندین ماه پیش از بخش خصوصی به شرکت راه آهن عودت داده شده است”.

تجمع خانواده بیماران SMA در تهران

به گزارش تبنا، امروز شنبه ۲۵ بهمن ماه ۹۹، گروهی از خانواده‌ های بیماران SMA، در اعتراض به عدم واردات دارو برای این بیماران، در مقابل ساختمان وزارت بهداشت واقع در تهران، دست به تجمع اعتراضی زدند.

طبق فراخوان کمپین ملی SMA، این تجمع از امروز در بازه زمانی هشت صبح تا هشت شب بصورت روزانه و تا حصول نتیجه مطلوب ادامه خواهد داشت.

بر اساس این گزارش، این سومین سالی است که داروی بیماری SMA در دنیا وجود دارد. سومین دارو هم سال گذشته تاییدیه سازمان بین‌المللی غذا و دارو آمریکا را کسب کرد. سه سال پیش هم داروی «اسپینرانزا» به عنوان اولین دارو تاییدیه‌های لازم را کسب کرد. این دارو به عنوان گران‌ترین داروی قرن معروف شد. وزیر بهداشت آن سال ها گفته بود: “مردم ما راضی نیستند که برای بچه‌ای پول خرج کنیم که دو سال بیشتر زنده نمی‌ماند”. با گذشت سه سال و فوت بیش از صد کودک مبتلا به SMA، وزارت بهداشت هنوز هیچ اقدامی بابت حل این معضل نکرده است.

تجمع اهالی شهر سی سخت

به گزارش تابناک، طی روزهای گذشته، جمعی از اهالی شهر سی سخت، در اعتراض به عدم رسیدگی به مطالباتشان، در مقابل یکی از مساجد این شهر دست به تجمع اعتراضی زدند.

شهروندان حاضر در تجمع، اهم مطالبات خود را تاخیر و کارشکنی در احداث و تعریض جاده ارتباطی این شهر به مرکز استان عنوان کردند.

بر اساس این گزارش، مردم شهر سی سخت معتقدند اعمال نفوذ های سیاسی ، قومیتی و حتی شخصی در جلوگیری از احداث این جاده نقش بسزایی دارد. ادعایی که با پافشاری مردمی بر آن همراه است و حتما نیازمند دخالت استاندار و نماینده مردم در مجلس و پیگیری و پاسخ قانع مسئولین مربوطه است . ضمن اینکه بررسی مطالبات مردم از جمله ادعای نفوذ های سیاسی ، قومیتی و شخصی در عدم اجرای این جاده از طرف نهادهای امنیتی ، دستگاه های نظارتی و قضایی می تواند جلوی برخی مشکلات و حساسیت های احتمالی بعدی را بگیرد .

مطالب مرتـبط

بدون نظر

نظر بگذارید